Vieta:  KMSVB „Kauno atžalyno" padalinys (Kauno g.49)

Gegužės 10 d., antradienį, 15 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno" padalinyje (Kauno g. 49) vyks teatro užsiėmimų ciklo senjorams trečiasis literatūrinis performansas „Kas tai per pasaulis“ su „Taško“ teatro aktoriais Solveiga Reklaityte ir Gediminu Povilavičiumi.

„Mano amžiaus žmonės nebeturi vietų, kurias iš tikrųjų mylėjo ir kurioms priklausė. Liovėsi egzistavusios vaikystės ir jaunystės vietos, kaimai, į kuriuos važiuodavai per atostogas, parkai su nepatogiais suoliukais, kuriuose skleidėsi pirmosios meilės, seni miestai, kavinės, namai. Net jei išliko jų išorinis pavidalas, tatai tik dar labiau liūdina, nes primena kiautą, kurio viduje tuščia. Nėra, kur sugrįžti. Atrodo, lyg būtum įkalintas. Kameros sienos yra horizontas to, ką matau. Už jų egzistuojantis pasaulis yra man svetimas, jis ne mano.“ Dažnai žiūrime ir mylime istorinius filmus, kuriuose veiksmas vyksta sovietmečiu ar tarpukariu, hipių laikais ar legendiniais „80-aisiais“. Žiūrime ir matome visai kitokį pasaulį, susižavime juo ir net imame jo ilgėtis, nors niekada tame pasaulyje negyvenome. Koks jausmas patirti pasaulio kaitą? Koks jausmas, amžinai prarasti pasaulį, kuriame užaugai, kurį mylėjai, kuris buvo savas ir įprastas? Kai tos tiesos, įsodintos į širdį kaip kertinis Katedros akmuo lūžta ir tampa „atgyvena“ bei „siauru požiūriui“? Kovoti ar susitaikyti, su tuo, kas, regis, neišvengiama?

Plačiau apie teatro užsiėmimų ciklą

Kviečiame dalyvauti!