Vieta:  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka (Turgaus g. 8)

dramokr.jpg

Balandžio 14 d., ketvirtadienį, 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) vyks knygos „Macikai: atminties vieta Europos pakraštyje“ pristatymas, kuriame dalyvaus visi keturi leidinio sudarytojai: dr. Hektoras Vitkus, prof. dr. Vygantas Vareikis, dr. Edvinas Ubis, dr. Justas Stončius.

Šioje Klaipėdos universiteto istorikų parengtoje mokslo studijoje, remiantis teorinėmis „tamsiojo paveldo“ apibrėžčių prieigomis ir tokio paveldo objektų pavyzdžiais Vakarų, Vidurio ir Rytų Europoje, yra tiriamos buvusių Macikų lagerių komplekso memorializacijos galimybės. Keliamas klausimas, kaip gali būti kuriama bendra atminties kultūra, turint omenyje faktą, kad buvusių Macikų lagerių kapinėse ir šios gyvenvietės apylinkėse palaidoti įvairių pilietybių bei tautybių žmonės: ir Antrojo pasaulinio karo belaisviai, ir GULAG‘o aukos? Ši studija pretenduoja tapti teoriniu pagrindu, kuriant buvusių Macikų lagerių memorialo istorinę dalį ir perteikiant atminimo svarbą visuomenei bei valstybės atminimo kultūrą formuojančioms institucijoms.

Šiandien Macikų gyvenvietė – ramus, jaukių miškelių apsuptas Šilutės priemiestis, neaišku, ar jo gyventojai norėtų, kad jų gyvenamoji vieta būtų siejama su dramatiškais praeities įvykiais. Kviečiame sudalyvauti diskusijoje su leidinio sudarytojais, kurie atsakys į daugeliui kylančius istorinius klausimus.

Knygoje pateikta archyvinė medžiaga, daug fotografijų, žemėlapių. Leidėjas – Klaipėdos universiteto leidykla, dailininkė Eglė Dučinskienė, maketuotojas Karolis Saukantas, redaktorė Romualda Nikžentaitienė.

Nuoširdžiai kviečiame dalyvauti renginyje ir balsuoti už populiariausią „Klaipėdos knygą 2021“ svetainėje www.biblioteka.lt/balsavimas 

 

Dalintis: https://www.facebook.com/events/367943845257670