Vieta:  KMSVB Girulių padalinys (Šlaito g. 10A)

dramokr.jpg

Kultūrinių renginių programa „Pėdink į Girulius“ tęsiasi. 

Rugpjūčio 18 d., trečiadienį, 18 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g 10A) Jūsų laukia literatūrinė-muzikinė programa „Eglė žalčių karalienė“. Atlikėjai – režisierius, skaitovas Domininkas Malajavas ir operos solistė Viktorija Stanelytė.

Programa parengta pagal gerai žinomą Salomėjos Nėries poemą „Eglė žalčių karalienė“. Renginio metu išgirsime skaitomą poemą ir atliekamas lietuvių liaudies dainas.

„Eglė žalčių karalienė“ − viena žymiausių lietuvių liaudies pasakų. „Sunku surasti kitą pasaką, kuri Lietuvoje būtų sulaukusi tokio visų dėmesio, kaip „Eglė žalčių karalienė”. Jau nuo XIX a. vidurio ji intensyviai užrašinėjama, spausdinama daugelyje mokslinių ir populiarių leidinių, pagal jos motyvus kuriamos poemos, dramos, apysakos, operos ir baletai, skulptūros, estampai, knygų iliustracijos. Ši pasaka yra tapusi savotišku lietuvių tautosakos grožio ir vertės etalonu“, − taip apie „Eglę žalčių karalienę” yra kalbėjęs žymus lietuvių tautosakos ir mitologijos tyrinėtojas Norbertas Vėlius.

Poema-pasaka „Eglė žalčių karalienė“ –  vienas gražiausių poetės Salomėjos Nėries kūrinių. Jame susipažįstame su gražuole žvejo dukra – Egle, jos vyru – marių valdovu žalčiu Žilvinu ir jų vaikais: stipruoliais Ąžuolu, Uosiu, Beržu ir dukrele – Drebulėle.


Dalintishttps://www.facebook.com/events/264291815203437