Vieta:  kmsvbiblioteka Youtube kanale

dramokr.jpg

Švęskime kartu: XXI-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Nauja realybė – naujos formos“.

Bibliotekos kultūrinių renginių programą pradėsime balandžio 23 d. 17 val. bibliotekos YouTube kanale transliuojamu konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ renginiu – leidinio „Senosios Klaipėdos kapinės“ pristatymu. Renginyje dalyvauja šios knygos istorijas surinkusios ir užrašiusios žurnalistė Jurga Petronytė ir muziejininkė Sondra Simanaitienė. Moderuoja Loreta Liutkutė.

Tiesioginės transliacijos nuoroda https://youtu.be/wEneEr9eL4k 

Knyga sudaryta iš istorijų, nutikusių senosiose miesto kapinėse iki 1985 m. Senosios miesto kapinės, kadaise buvusios miesto pakraštyje, šiandien yra skulptūrų parkas, atsidūręs Klaipėdos miesto centre, apsuptas gyvenamųjų namų ir įvairių įstaigų. Senieji klaipėdiečiai lig šiol šią vietą vadina kapinėmis. Jaunoji karta, nežinanti šios teritorijos istorijos, mato čia parką – laisvalaikio poilsio ir pramogų zoną. 

Jei žiūrėtume į kapines kaip į visuomenės veidrodį, matytume, kokios deformacijos vyko viešoje erdvėje keturis dešimtmečius po karo – nykstančių kapų melancholija, kaukoliniai vaiduokliai, aukso paieškos, laidotuvių dūdų orkestrai, vaikų slėpynės, besideginančios moterys, tušti degtinės buteliai, saugumas prie sukilėlių kapo, šokiai prie cerkvės… laidojimai, perlaidojimai, palikimai, užmiršimai ir atsiminimai. Apie tai – ši knyga.

Leidinį galima vadinti vienu iš būdų pažvelgti į jautrią uostamiesčio teritoriją iš skirtingų požiūrio taškų, užmegzti ryšį ir dialogą tarp skirtingų kartų, tautybių, įsitikinimų klaipėdiečių.

Dalintis feisbuke https://fb.me/e/2lirKQ0sW