Jau vasarą, minint Klaipėdos viešosios bibliotekos įkūrimo šimtmetį, uostamiestyje duris atvers atnaujinta biblioteka Kauno gatvėje – modernus I.Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinys. Nuo šiol čia, erdviose trijų aukštų patalpose, veiks ne tik biblioteka, bet ir bendruomenės namai bei edukacinis centras mažiems ir dideliems, bus pagerinta teikiamų paslaugų kokybė, jų prieinamumas ir įvairovė.

Daugiau nei prieš 50 metų statytas ir morališkai pasenęs I.Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinio pastatas, per pastaruosius metus buvo rekonstruotas bei išplėstas nuo 367 iki 844 kv. m., įrengiant modernias lankytojams skirtas erdves, įsigyjant reikiamą įrangą ir baldus. Bendra projekto vertė – 2,0 mln. Eur. 1,2 mln. Eur skirta iš Europos Sąjungos fondų lėšų. Į naujas patalpas iš Tilžės g. 11 esančio pastato bus perkeltas ir vaikų centras „Pelėdžiukas“. Rekonstruotas pastatas bus pritaikytas bibliotekos ir bendruomenės poreikiams. Jame numatoma teikti ne tik knygų skolinimo paslaugas, bet ir organizuoti bendruomenės susitikimus, kultūros, meno bei edukacinius renginius – bus įrengta 100 vietų daugialypės paskirties patalpa koncertams ir kitai veiklai, konferencijų salė ir 16-kos vietų kompiuterinė mokymo klasė su interaktyviu ekranu (darbui su asmeniniais ir planšetiniais kompiuteriais). Vaikų ir suaugusiųjų skaitmeniniams poreikiams bus sukurta 12 viešosios interneto prieigos vietų, iš kurių viena – pritaikyta individualiam kūrybiniam-meniniam darbui su grafine planšete. Visoje bibliotekoje veiks belaidis interneto ryšys.

Siekiant kurti erdvę, patrauklią vaikų ir jaunuolių skaitymui, kūrybiniams užsiėmimams ir laisvalaikiui planuojama Interaktyvių grindų instaliacija - tai viena iš pažangiausių šiuolaikinių technologijų, per žaidimą įtraukiančių vaikus į mokymosi procesą bei aktyvų laisvalaikio užimtumą. Standartines grindis paverčiant interaktyvia skaitmenine žaidimų ir mokymosi vieta, vaikai turės galimybę žaisti judriuosius žaidimus, dalyvauti turnyruose, įdomiau atlikti reikiamas užduotis bei turiningiau praleisti laiką bibliotekoje.

Šiuo projektu siekta pagerinti „Kauno atžalyno“ bibliotekos teikiamų paslaugų kokybę, prieinamumą ir padidinti jų įvairovę. Darbui su skaitytojais bus įrengta RFID knygų apsaugos, procesų valdymo ir automatizavimo sistema. Šis sprendimas lankytojams leis savarankiškai pasiskolinti ir grąžinti leidinius (taip pat ir bibliotekos nedarbo metu), o bibliotekininkams palengvins darbą ir sudarys sąlygas efektyviau valdyti leidinių srautus bibliotekoje.

Tiek patalpų paskirtis, tiek numatoma įsigyti įranga pasirinkta siekiant kuo aktyviau įtraukti lankytojus į įvairius bibliotekos renginius, užsiėmimus ir mokymus. Modernios bibliotekos erdvės, šiuolaikinė įranga tikimasi ženkliai padidins lankytojų suinteresuotumą teikiamomis paslaugomis.

Projektą įgyvendina Klaipėdos miesto savivaldybės administracija.
Techninį darbo projektą 2017 m. parengė UAB „Urbon Design“.
Rangos darbus atliko UAB „Statmax".

Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo, Valstybės investicijų programos www.esinvesticijos.lt