Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka jungiasi prie „Robotikos mokyklos“ iniciatyvos 3D spausdintuvu spausdinti rėmelius (laikiklius) apsauginiams skydams, kurie skirti medikams apsisaugoti.

Biblioteka, kaip ir daugelis kitų viešųjų bibliotekų, turi 3D spausdintuvą. Iki šiol jis buvo naudojamas edukaciniais tikslais. Būdami pilietiški ir socialiai atsakingi šiuo visiems nelengvu metu, nusprendėme savo galimybių ribose prisijungti prie bendros pagalbos aprūpinant medikus apsaugos priemonėmis.

Permatomi plastikiniai apsauginiai skydeliai dengia veidą, tad mažina galimą lašelių kontaktą su veidu. Rėmeliai (laikikliai), kuriuos spausdiname 3D spausdintuvu, skirti skydams pritvirtinti. Vieno rėmelio spausdinimas trunka apie 2 valandas, iš 1 kg žaliavos galima atspausdinti 50 rėmelių. Rėmeliai (laikikliai) bus komplektuojami su skydeliais ir pristatomi Klaipėdos regiono ligoninėms.

Rėmeliai (laikikliai) spausdinami pagal iš anksto paruoštą modelį, laikantis projekto kuratorių rekomendacijų: dezinfekuojant rankas ir naudojant pirštines.

Džiaugiamės, kad galime prisidėti prie gydytojų apsaugos, o kartu padėti gelbėti žmonių gyvybes.