Vasario 5 d. vyko tradicinė, jau 16-oji Saugesnio interneto diena buvo minima daugiau nei 120 šalių. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu bei skaitmeninėmis technologijomis. Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyks visą savaitę.

Vasario 4-9 dienomis įvykę renginiai.

VAIKAMS:

• Vaikų skyriuje (Danės g. 7)
    Vasario 5 d. 13.30 val. Edukacinis užsiėmimas „Esu saugus internete“.
  • „Karlskronos“ bibliotekoje (Laukininkų g. 50)
    Vasario 5–8 d. Informacinės dirbtuvės-žaidimai pradinukų grupėms „Būk saugus internete“. Kviečiame registruotis klases smagiam laiko praleidimui, tuo pačiu praplečiant savo žinias apie saugumą internetinėje erdvėje. Tel.: (8 46)323588.
  • Vaikų centre „Ruoniukas“
    Vasario 7 d. 15.00 val. Simuliacinis žaidimas vaikams „Geresnis internetas – visų mūsų atsakomybė“.

SUAUGUSIEMS:

• Klaipėdos miesto savivaldybės I.Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8)
    Vasario 6 d. 16.00 val. Mokymai „Išmanus ir saugus GMAIL pašto naudojimas“. Būtina turėti el.pašto prisijungimą. Registracija tel. (8 46) 314723.
  • Laukininkų bibliotekoje (Laukininkų g. 42)
    Vasario 7 d. 12.00–14.00 val. Pagalba elektroninėje bankininkystėje (individualios konsultacijos).
  • Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A)
    Vasario 8 d. 11.00 val. Mokymai „Išmanus ir saugus GMAIL pašto naudojimas“. Būtina turėti el.pašto prisijungimą. Registracija tel. tel. (8 46) 346301.

Pačius mažiausius pakvietėme į interaktyvias veiklas, užsiėmimus, kurių metu diskutuosime, kokias nuotraukas ir kodėl galima skelbti internete, mokėmės kurti saugius slaptažodžius bei turėsime progos įsitikinti, kiek daug įdomaus galima veikti ir be kompiuterio, planšetės ar mobilaus telefono.

Taip pat kvietėme pažaisti simuliacinį žaidimą „Geresnis internetas – visų mūsų atsakomybė!”, pritaikytą skirtingo amžiaus vaikams bei paaugliams. Pasakojome istoriją ir rinkomės tolimesnį jos tęsinį, drauge diskutuodami, kokių rezultatų gali sulaukti istorijos herojus, pasirinkęs vieną iš kelių galimų elgesio variantų.

Suaugusiems Saugaus interneto savaitės lankytojams skirtos temos „Išmanus ir saugus „Gmail“ e. pašto naudojimas“ ir „Pagalba elektroninėje bankininkystėje“.

Daugiau informacijos apie Saugesnio interneto savaitės renginius klauskite mūsų bibliotekoje, ieškokite interneto svetainėse www.draugiskasinternetas.lt  bei www.prisijungusi.lt

Šiemet Saugesnio interneto savaitė yra viena iš praėjusiais metais startavusio projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ veiklų.

Saugaus interneto savaitės akimirkos

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.