Daugiau nei 30 000 dalyvių pernai sulaukusi Oslo inovacijų savaitė šiais metais priims ir Klaipėdą! Rugsėjo 26-29 dienomis vyksiančiuose renginiuose pirmą kartą dalyvaus Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos komanda. Oslo inovacijų savaitė yra svarbiausias metinis inovacijų renginys Norvegijoje, suburiantis pranešėjus, ekspertus, verslininkus, išradėjus, startuolius ir inovatorius iš viso pasaulio.

Rugsėjo 29 d. inovacijų renginyje Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešoji biblioteka kartu su partneriais Ocean Industry Forum Oslofjord (Norvegija) ir Science and Innovation Park (Latvija) diskutuos apie mėlynąją ekonomiką bei ieškos tvaraus verslo idėjų. Bus skaitomi pranešimai apie tai, kaip startuoti ir laimėti mėlynosios ekonomikos sektoriuje, kokios jaunų verslininkų galimybės, pristatomos Klaipėdos mėlynosios ekonomikos praktikos, komunikuojama apie socialinio verslo modeliavimą ir mėlynosios ekonomikos perspektyvas.

Klaipėdos I. Kanto viešosios bibliotekos projekto „Mėlynosios bibliotekos: organizacijos ir inovacijos mėlynajai ekonomikai ir vandens taršos prevencijai“, finansuoto Erasmus+ programos, tikslas – sužinoti mėlynosios ekonomikos potencialą ir auginti tvarų jaunimo verslumą mėlynosios ekonomikos srityje. Plačiau apie projektą ir veiklas: www.biblioteka.lt/bluelibraries 

„Projekto koncepcija gimė tiesiog žvalgantis aplinkui ir suprantant, kur esame geografiškai. Mūsų visi padaliniai - Klaipėdoje, tad nėra klaipėdiečio, kuriam nerūpėtų Baltijos jūros taršos klausimas. Biblioteka vykdo edukacines veiklas, buria tvarias bendruomenes ir yra ne tik naujausių literatūros atradimų vieta, bet ir atvira erdvė miesto gyventojams, svečiams. Tvari kryptis vis dažniau tampa projektais arba projektų dalimi, tad šiuo „Mėlynųjų bibliotekų” projektu mes dedame didelį žingsnį pirmyn, siekdami tarptautinės partnerystės edukacijoje apie tvarumą ir jaunimo antreprenerystės mėlynosios ekonomikos srityje,“ – idėją pristato projekto vadovė Birutė Andruškaitė.

Dalyvavimas Oslo inovacijų savaitėje praplės bibliotekos veiklos horizontus, padės užmegzti ryšius su potencialiais partneriais, jaunimo organizacijomis, besidominčiomis mėlynosios ekonomikos sektoriumi.
Užsukite, jeigu lankysitės Oslo inovacijų savaitėje, nes čia – smalsūs protai, trokštantys tyrinėti, diskutuoti ir dalintis drąsiais tvarios ateities sprendimais!

Plačiau apie renginį bei registracija: https://bit.ly/3RiXt1R 

 

Galerija