Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka 2022 metų sausio 10 dieną skelbia 16-ojo Klaipėdos knygos konkurso pradžią.

Iki 2022 m. sausio 25 d. konkurso rengėjams prašome pateikti informaciją apie savo leidinius: kokybiškas knygos viršelių nuotraukas, knygos išleidimo duomenis, anotacijas ir ne mažiau kaip 3 konkurse dalyvaujančių knygų egzempliorius. Informaciją apie leidinius galima siųsti elektroniniu paštu menas@biblioteka.lt , o knygas prašome pristatyti į Meno skyrių, J. Janonio g. 9. 

Visi konkursui pateikti leidiniai, kaip ir kasmet, bus plačiai pristatyti visuomenei: nuo sausio vidurio iki balandžio vidurio bus rengiami aktualūs ir nuotoliniai knygų pristatymai, susitikimai su knygų autoriais ar leidėjais.
Konkurso pradžios renginys, 2021 metais išleistų knygų parodos atidarymas ir balsavimo už populiariausią knygą pradžia numatoma vasario 9 dieną. Visi renginiai vyks Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje, Kauno g. 49.

Konkursą planuojame užbaigti per Nacionalinę bibliotekų savaitę - balandžio 27 dieną.

Konkurso tikslas išlieka toks pat – supažindinti visuomenę su Klaipėdos leidėjų per kalendorinius metus išleistomis knygomis Klaipėdos ir kitose šalies ar užsienio leidyklose, išrinkti populiariausią ir gražiausią knygą ir pagerbti kūrybingiausius knygų autorius, dailininkus, dizainerius, sudarytojus, iliustruotojus, leidėjus ir poligrafijos specialistus.

Teikti knygas konkursui turi teisę visi Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka įregistruoti juridiniai asmenys, vykdantys leidybinę ir spausdinimo veiklą Klaipėdos mieste ir fiziniai asmenys – klaipėdiečiai kūrėjai (dizaineriai, dailininkai, rašytojai, sudarytojai ir kt.), vykdantys leidybinę ir/arba spausdinimo veiklą Klaipėdos ir kitose šalies bei užsienio leidyklose, spaustuvėse. 

Reaguodami į susikosčiosią situaciją ir suprasdami nelengvą leidybos situaciją, šiais metais nuostatuose įvedame korektūrą – kiekvienas leidėjas ar kūrėjas gali pateikti Konkursui neribotą kiekį tais metais išleistų knygų.
Taip pat kaip konkurso organizatoriai pasiliekame sau išskirtinę teisę – nominacijai „Gražiausia Klaipėdos knyga“ teikti leidinius gali tik Klaipėdos miesto leidyklos ir spaustuvės. Tokį mūsų sprendimą nulėmė pradinė konkurso misija – mes visada siekėme palaikyti ir paskatinti leidybą mūsų mieste, išskirti ir paminėti gabiausius uostamiesčio knygos kūrėjus ir dizainerius.

 KONKURSO „KLAIPĖDO KNYGA“ NUOSTATAI