Lankytojų dėmesiui! Nuo rugsėjo 13 d. keičiasi lankytojų aptarnavimo tvarka.

Visos Bibliotekos paslaugos ir galimybė dalyvauti renginiuose suteikiama:

1. Suaugusiems, turintiems Galimybių pasą arba skiepų pažymėjimo išrašą ar SARS-CoV-2 PGR neigiamo tyrimo išrašą, galiojantį 48 val.
  2. Vaikams iki 16 metų (be GP) .

Neturintiems Galimybių paso lankytojams suteikiamos paslaugos:

1. Parodų lankymas.
  2. Knygų išdavimas/grąžinimas užtrunkant bibliotekos fonduose ne ilgiau kaip 15 minučių
  3. Renginiai atvirose erdvėse.

Bibliotekoje teikiama pagalba, norintiems išsiimti Galimybių pasą elektroniniu ar spausdintiniu formatu nemokamai:

• Visi, turintys elektronines atpažinties priemones (el. bankininkystę ar el. parašą), gali kreiptis į biblioteką - jos darbuotojai padės atsisiųsti bei atsispausdinti GALIMYBIŲ PASĄ.
  • Neturintiems šių priemonių Galimybių pasas nemokamai išduodamas Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose, vaistinėse, Lietuvos pašto skyriuose, „Pay Post“ klientų aptarnavimo vietose, „Sodros“ padaliniuose

Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. neformalus švietimas bibliotekoje vykdomas:

1. Suaugusiems – tik su Galimybių pasu arba skiepų pažymėjimo išrašu ar SARS-CoV-2 PGR neigiamo tyrimo išrašu, galiojančiu 48 val.
  2. Vaikams ir visų klasių moksleiviams– ne daugiau kaip 30 asmenų.
  3. Neformalus švietimas vykdomas ir nuotoliniu būdu

Renginių ar edukacinių užsiėmimų metu dalyviams, turintiems Galimybių pasą, apsauginių kaukių dėvėjimas rekomenduojamas. Prieš renginį bus vykdoma dalyvių registracija

Kitos paslaugos teikiamos laikantis saugaus atstumo vienas nuo kito ir dėvintiems nosį ir burną dengiančias priemones. Reikalavimas dėvėti kaukes netaikomas neigalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.

Neaptarnaujami lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.)

Tvarka parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. rugpjūčio 11 d. nutarimu Nr. 651 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimo Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ pakeitimo“, Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. rugpjūčio 13 d. sprendimu Nr. V-1866 „Dėl 2021 m. balandžio 16 d. sprendimo Nr. V-854 „Dėl renginių organizavimo būtinų sąlygų“ pakeitimo“