2021 m. birželio 16 d., trečiadienį, 18.00 val. kviečiame į Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A) vyksiantį vasaros kultūrinių renginių ciklo „Pėdink į Girulius“ atidarymą – vakarą, skirtą V. Mačernio 100-osioms gimimo metinėms. Programą atliks bardas Jonas Baltokas ir aktorė Virginija Kochanskytė. Šiuo renginiu neatsitiktinai pradėsime patrauklią ir spalvingą vasaros renginių programą – ją šiemet dedikuojame jauniausiam lietuvių literatūros klasikui Vytautui Mačerniui.

Klaipėdiečiams ir miesto svečiams esame parengę 12 kultūrinių renginių, kuriais paminėsime partizano Juozo Lukšos-Daumanto metus, Argentinos kompozitoriaus Astoro Piacolos 100-ąsias gimimo metines, prisiminsime svarbius Lietuvos istorijai įvykius ir asmenybes, mėgausimės išskirtinės muzikos garsais ir susitikimais su žinomais ir laukiamais rašytojais, aktoriais bei atlikėjais.

Birželio 23 d. pakviesime į susitikimą su puikiai pažįstama ryškia asmenybe – aktore Nijole Narmontaite; birželio 25 d. talentingi Loretos Ramelienės vokalo studijos auklėtiniai (suaugusieji ir vaikai) pradžiugins modernios klasikos koncertu ir dailės darbų paroda „Vasaros preliudija“; birželio 30 d. jūsų lauks viešųjų ryšių specialisto, žurnalisto Ryčio Sabo knygos „Gaono kodas“ pristatymas ir susitikimas su autoriumi.

Liepos 7 d. žiūrovus pakviesime į „Poezijos pavasario“ renginį – suokalbį-pokalbį tarp dviejų poetų – Antano Stanevičiaus ir Liutauro Degėsio. Akomponuos Elena Stanevičiūtė; liepos 14 d. laukia itin įdomus renginys tiems, kurie domisi Lietuvos praeitimi, pavadintas „Rekonstruota lietuvių tautos istorija“ – kalbėsimės su doc. Ramūnu Skrivecku ir susipažinsime su karo atributikos ekspozicija; liepos 28 d. pakviesime į jaukų vakarą, skirtą Argentinos kompozitoriaus Astoro Piacolos 100-osioms gimimo metinėms – koncertuos Ingrida Giunter ir styginių kvartetas.

Rugpjūčio 4 d. surengsime susitikimą su aktoriumi Juozu Gaižausku ir atlikėja Emilija Latvėnaite; rugpjūčio 11 d. pakviesime į aktoriaus, režisieriaus Kęstučio Macijausko knygos „Debesų žuvys“ pristatymą bei pašnekesius apie teatrą; rugpjūčio 18 d. maloniai nustebins muzikinė literatūrinė programa „Eglė žalčių karalienė“, kurią atliks aktorius Domininkas Malajavas ir talentinga operos solistė Viktorija Bakan; rugpjūčio 25 d. surengsime Virginijaus Pupšio akustinį koncertą – šiuo renginiu užbaigsime spalvingą 2021 m. vasaros renginių programos „Pėdink į Girulius“ repertuarą.

Vasarą atvykę į Girulių biblioteką galėsite pasigrožėti eksponuojama Ramūno Šurkaus fotografijos paroda „Nereali realybė“ ir Oleksij Leonov (Ukraina) skulptūrų paroda „Dvasios kelias“.

Būtinai apsilankykite bibliotekos interneto svetainėje www.biblioteka.lt ir sekite informaciją – paminėjome ne visus renginius, tad laukia staigmenų. Čia taip pat sužinosite apie galimus programos pakeitimus ir kitą naudingą informaciją.

Tikimės, kad vasaros renginių programa „Pėdink į Girulius“ klaipėdiečius ir miesto svečius sudomins, nustebins, praturtins ir numalšins karantino metu atsiradusį kultūrinių renginių troškulį. Kviečiame dalyvauti, apsilankyti jaukioje Girulių bibliotekos erdvėje ir pasisemti teigiamų emocijų, kurios išliks ilgam!

„Pėdink į Girulius“ programa