Pandemija keičia mūsų gyvenimą bei tradicijas. Esame įpratę, kad kiekvienais metais gruodžio viduryje Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka pristatydavo Klaipėdos leidėjų išleistas bei autorių parašytas knygas.

Konkursas „Klaipėdos knyga“ prasidėdavo spaudinių paroda, leidėjai pristatydavo savo produkciją, dalindavosi rūpesčiais ir aktualijomis, vykdavo originali meninė programa. Šių rinkimų prasmė – susitikimai, tiesioginis gyvas bendravimas, tai šventė leidėjams, autoriams, o svarbiausia – klaipėdiečiams. Tačiau viso to dabartinėmis aplinkybėmis įgyvendinti negalime. Situacija labai neapibrėžta, sunku prognozuoti, kas bus ateityje.

Biblioteka, įvertindama esamą padėtį, bei suprasdama renginio svarbą Klaipėdos kultūriniame gyvenime, priėmė sunkų, tačiau šiuo metu vienintelį sprendimą –pakeisti tradicinę renginio eigą bei baigiamąjį renginį, kurio metu bus paskelbti konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ nugalėtojai, perkelti į 2021 m. balandžio 29 dieną, prieš pat Vilniaus knygų mugę.

Šiemet kaip niekad turime daug vertingų ir gražių knygų. Konkurse pareiškė norą dalyvauti ir keletas naujų leidėjų. Kūrybingi metai buvo ir Klaipėdos rašytojams.

Biblioteka investavo į garso ir vaizdo įrangą, bei gavo naują pastatą „Kauno atžalyno“ padaliniui. Čia įrengėme studiją iš kurios transliuosime susitikimus su leidėjais bei rašytojais. Transliacijų metu pristatysime 2020 metų klaipėdietiškas knygas.

Pirmasis renginys įvyks gruodžio 17 d. 17 val. ir bus pristatoma Lilijos Bručkienės knyga „Be 5 minučių prestižinė“. Tai leidinys, kuriame parodomos mūsų švietimo žaizdos. Aprašomi 2019 metų streiko, kurio metu pedagogai šturmavo LR Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, epizodai. Autorė buvo viena iš aktyviausių to streiko organizatorių ir dalyvių. Tiesioginė transliacija vyks bibliotekos Youtube kanale, nuoroda: https://youtu.be/o1J7ZMdTS90.

Po to bus pristatomi Arvydo Juozaičio „Kauno saulė“, Mindaugo Jono Urbono „Žudant Dzeusą“ romanai, Dianos Latvės „Memelio gaisras“ novelės, Lietuvos jūrų muziejaus išleisti leidiniai: Piotr Karski „Jūroje“, Justo Tertelio su bendraautoriais parengtas leidinys su papildytais realybės elementais „Vandens gyvenimo linija“.

Susitikimų, pristatančių 2020 metais pasirodžiusias knygas, transliacijos vyks iki 2021 m. balandžio vidurio, numatyta pristatyti apie dvidešimt knygų. Tačiau, jeigu situacija leis, virtualius susitikimus nutrauksime ir rengsime gyvus susitikimus su autoriais ir leidėjais.

Naujiena – išleistų knygų paroda, nuo kurios ankstesniais metais ir prasidėdavo „Klaipėdos knyga“ rinkimai bus surengta, kai tik leis pandemijos situacija ir ji, bei baigiamasis renginys vyks atnaujintoje „Kauno atžalyno“ bibliotekoje, adresu Kauno g. 49.

Tikimės, kad turėsime daug įdomių susitikimų, o baigiamasis renginys, kurio metu klaipėdiečių valia bus išrinkta populiariausioji 2020 metų knyga, o komisija paskelbs gražiausios titulą gavusį leidinį, bus tikra šventė, kurią daugelis pratęsime Vilniaus knygų mugėje.

Konkurso „KLAIPĖDOS KNYGA 2020“ renginių programa