Rugsėjo 30 d. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriaus vedėja Loreta Liutkutė skaitė pranešimą tarptautinės patirties dalijimosi konferencijoje „Šiuolaikinė biblioteka: galimybės bendruomenei“. Konferencija vyko 85-erių metų veiklos jubiliejų minėjusioje Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje.

„Kiekvienas bendruomenės narys – lygiavertis, todėl labai svarbu, kad būtent taip jaustųsi neįgalieji. Bendradarbiaudami su neįgaliųjų organizacijomis pastebime tendenciją, kad neįgalūs žmonės yra linkę bendrauti tam tikrose uždarose grupėse, jiems trūksta socializacijos įgūdžių, drąsos kūrybinei saviraiškai. Remdamiesi sukaupta patirtimi ir neįgaliųjų poreikiais, sukūrėme programą, kuri padeda sėkmingai spręsti šias problemas. Vykdomų veiklų tikslas – neįgaliųjų integracija į visuomeninį, socialinį, kultūrinį gyvenimą“, – apie darbo patirtį su negalią turinčiais asmenimis dalinosi L. Liutkutė.

Pranešime „Biblioteka bendruomenei: (ne)galios įkvėpti“ pristatytos ir apžvelgtos Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos sėkmingai vykdomos veiklos, pritaikytos žmonėms su negalia: skaitmeninio raštingumo mokymai; edukacinių programų ciklai – „Teatro svetainė“, „Emocijų muzika“, „Fotografijos projekcija“, „Vilnos kelias“, „Knygos kasdienybei“; meninės–kūrybinės veiklos (prisiminimų fiksavimas, praktiniai užsiėmimai Šeimos istorijos išsaugojimo dirbtuvėse; atminties lavinimo programa „Sveikatos ir atminties piliulė“; biblioterapija; dailės terapijos valandos). Svarbus veiklų akcentas – pasiektų rezultatų pristatymas visuomenei.

Konferencijos transliacijos įrašas: https://youtu.be/Po6vAAhgZ6w.

Loretos Liutkutės pranešimą galima stebėti nuo 4:01:00 val.