Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteką tapo Eurodesk Lietuva atstovais. Tai suteiks dar daugiau galimybių Klaipėdos jaunimui.

Eurodesk yra Europos jaunimo informacijos tinklas, veikiantis 36 Europos šalyse ir teikiantis informaciją mobilumo temomis (studijos, savanoriška veikla, darbas, stažuotės bei praktika užsienyje) ir apie finansavimo galimybes. Imanuelio Kanto biblioteka tapo viena iš daugiau nei 30 Eurodesk Lietuva partnerių. Tai reiškia, jog informacija jauniems žmonėms apie įvairias galimybes tampa dar prieinamesnė.

„Bibliotekose viena pagrindinių funkcijų – informacinis gyventojų aprūpinimas. Mūsų nuomone Eurodesk valdo jaunimui labai svarbų informacijos bloką. Pasirašę bendradarbiavimo sutartį su Eurodesk Lietuva tikimės, kad bibliotekos padalinys – Jaunimo biblioteka turės galimybę Klaipėdos jaunimui suteikti profesionalią, konkrečią ir labai naudingą informaciją apie jaunimo iniciatyvų finansavimo galimybes, mobilumo programas ir kt.“, – teigia Imanuelio Kanto bibliotekos direktorės pavaduotoja Eugenija Koveckienė.

Nuo šiol bendro pobūdžio informaciją apie mobilumo galimybes jauniems žmonėms galės suteikti visi Jaunimo bibliotekos darbuotojai savo įprastu darbo metu. Konkrečius, daugiau žinių reikalaujančius klausimus atsakys tam paskirtas darbuotojas, kuris teiks ir nuotolines konsultacijas. Ateityje planuojama, jog Eurodesk temomis bus vykdomi pristatymai pačioje Jaunimo bibliotekoje bei kitose įstaigose ir organizacijose.

„Viena iš pagrindinių Eurodesk misijų – jog informacija pasiektų kuo daugiau jaunų žmonių, nepaisant jų gyvenamosios vietos ar socialinės padėties, nes mobilumo galimybėmis gali pasinaudoti visi. Dažnai jos yra pilnai finansuojamos ir jauniems žmonėms galimybę geriau pažinti tiek save, tiek pasaulį. Čia labai svarbų vaidmenį vaidina mūsų tinklo regioniniai partneriai visoje Lietuvoje, kurie suteikia informaciją ir supažindina su galimybėmis jaunus žmones“, – sako Eurodesk Lietuva vadovė Silvija Telksnytė.

Šiuo metu Eurodesk Lietuva Klaipėdoje turi 2 partnerius: Imanuelio Kanto biblioteką ir Klaipėdos jaunimo organizacijų asociaciją „Apskritasis stalas“.