Knyga – laiko patvirtintas turiningo laisvalaikio praleidimo būdas. Skaitydami knygas ne tik laviname vaizduotę, bet ir turtiname kalbą, giliname užsienio kalbos žinias, susipažįstame su gimtojo krašto ar kitų pasaulio valstybių vietovėmis ir istorija, įgyjame motyvacijos, įkvėpimo bei bent trumpam užmirštame savus rūpesčius. Taigi kviečiame pasižvalgyti po virtualias bibliotekos lentynas ir atrasti sau patinkančią knygą!

Bibliotekų elektroninių paslaugų portale www.ibiblioteka.lt yra daugiau kaip 2200 lietuviškų elektroninių knygų. Užsisakyti ir skaityti jas gali kiekvienas, turintis LIBIS skaitytojo pažymėjimą – tereikia prisijungti prie portalo. Vienu metu galima skaityti ne daugiau kaip 2 el. knygas. Tam yra būtinas interneto ryšys.

Rašantiems mokslinius tiriamuosius darbus ar išsiilgusiems lietuvių literatūros klasikos kūrinių kviečiame apsilankyti virtualaus kultūros paveldo portale www.epaveldas.lt, kuriame rasite tūkstančius meno kūrinių, knygų, laikraščių, rankraščių tekstų, žemėlapių, garso įrašų. Šiuo metu čia galima skaityti daugiau nei 1700 lietuvių literatūros klasikos kūrinių (XIII-XXI a.); pasirinktu elektroniniu formatu (EPUB, „MobiPocket“, PDF, HTML ir TXT) bet kuriuo paros metu neišeinant iš namų, keliaujant, ilsintis, o atsisiųstą kūrinį – ir neprisijungus prie interneto. E.klasikos biblioteka yra nuolat pildoma.

Savo skaitytojams biblioteka suteikia galimybę nemokamai naudotis skaitmenine vyturys.lt biblioteka, kurioje šiuo metu prieinama apie 500 svarbiausių el. knygų mokyklai ir laisvalaikiui (nuo 5 iki 95 amžiaus). Tereikia susikurti paskyrą, registracijos metu suvesti dovanos kodą, kurį suteiks bibliotekininkas (teirautis el.paštu info@biblioteka.lt) ir baigus registraciją, skaityti bet kur ir bet kada.

Įvairių tematikų elektroninių knygų aptiksite ir laisvai prieinamame Mykolo Romerio universiteto elektroninių knygų portale https://ebooks.mruni.eu/

Gyvenimas karantino sąlygomis pristabdė ir pakeitė mūsų visų dienotvarkes ir planus, todėl dabar puiki proga imtis veiklų, kurioms anksčiau neužtekdavo laiko. Kviečiame pasižvalgyti po daugybę mokslinių straipsnių, žurnalų, knygelių ir muzikos įrašus talpinančius bibliotekos prenumeruojamų užsienio duomenų bazių informacijos lobynus, kuriais galite naudotis ir namuose.

EBSCO Publishing – tai visateksčiai elektroniniai socialinių ir humanitarinių mokslų populiarieji, medicinos, verslo ir ekonomikos žurnalai, elektroniniai laikraščiai, žinynai anglų kalba. Ieškokite mokslinių straipsnių arba tiesiog skaitykite periodinius leidinius, tokius kaip populiarusis British Journal of Psychology arba Journal of Social History, International Review of Sociology.

Išsiilgusiems muzikos, ieškantiems atsipalaidavimo ir įkvėpimo siūlome išmėginti Naxos Music Library duomenų bazės siūlomus klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašus. Joje rasite ne tik įvairių žanrų muzikos aukštos kokybės garso įrašų, bet ir garsinių knygų, kino filmų muzikinių takelių, paskaitų apie klasikinės muzikos istoriją, o muzikos terminų žodynas pagelbės nepasiklysti kūrinių aprašymuose, kompozitorių ir atlikėjų biografijose ir kitoje informacinėje medžiagoje. iš pamėgtų kūrinių leidžiama sudaryti savo grojaraštį arba naudotis jau sudarytais grojaraščiais. Dėl individualaus slaptažodžio, kreiptis el. paštu info@biblioteka.lt, nurodant savo vardą, pavardę, skaitytojo pažymėjimo numerį.

5-8 klasių moksleiviams aktuali skaitmeninė literatūros kūrinių biblioteka https://ebiblioteka.mkp.emokykla.lt/. Pateikiama daugiau kaip 70 literatūros kūrinių, pasirinktinai TXT, PDF, EPUB ir MP3 formatais. Visas skaitmenines knygas galima parsisiųsti nemokamai.

Kai didelės ir mažos akys pavargsta nuo kompiuterių, planšečių ir išmaniųjų telefonų ekranų, o pramogų vis tiek dar ne gana, ateina į pagalbą LRT mediateka, kuri suaugusiuosius ir vaikus kviečia skaityti ausimis https://www.lrt.lt/mediateka/projektai/knygos. Čia rasite vaikų radioteatro įgarsintas pasakas, „Vidurnakčio lyrikos“ ir „Vakaras su knyga“ rubrikas. Be to, LRT televizija, reaguodama į tai, kad dėl karantino uždaromos šalies švietimo įstaigos ir mokyklose nebevyksta pamokos vaikams, pradėjo transliuoti specialų LRT „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ projektą „Įdomiosios pamokos tiesiogiai“ https://bit.ly/2X8eK5i, kurio metu žymus žmonės kelia iššūkius vaikams, siūlydami perdainuoti dainą, kviesdami dainuoti kartu, dalindami patarimus kaip taisyklingai plauti rankytes ir pan.

Daugiau knygų rasite mūsų Elektroninių knygų lentynėlėje.

Būkite ir likite sveiki skaitydami, dirbdami, mokydamiesi ir pramogaudami namuose!