Karantino metu Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka neišduoda dokumentų (knygų, periodinių leidinių, sustabdė leidinių grąžinimą), atšaukė renginius, tačiau teikia paslaugas nuotoliniu būdu, vis dažniau kviesdama vartotojus užsukti į interneto svetainę www.biblioteka.lt ir socialinius tinklus. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera – tai puiki galimybė bibliotekininkams paieškoti naujų darbo formų, iniciatyvų, o skaitytojams - įvertinti skaitmeninės informacijos privalumus ir savo raštingumo lygį. Norime skaitytojus nuraminti – delspinigiai šiuo sudėtingu laikotarpiu skaičiuojami nebus, o knygas pabandykime skaityti savo išmaniuosiuose ekranuose.

Aktualiausios tapo elektroninės knygos ir žurnalai

Bibliotekų elektroninių paslaugų portale ibiblioteka.lt, turintiems LIBIS skaitytojo pažymėjimą arba užsiregistravus per elektroninius valdžios vartus, galima skaityti daugiau kaip 2200 lietuviškų elektroninių knygų. Virtualaus kultūros paveldo portale epaveldas.lt – tūkstančiai meno kūrinių, knygų, laikraščių, rankraščių tekstų, žemėlapių, garso įrašų. Šiuo metu čia galima skaityti daugiau nei 1700 literatūros klasikos kūrinių (XIII-XXI a.). Savo vartotojams biblioteka suteikia galimybę nemokamai naudotis skaitmenine vyturys.lt biblioteka, kurioje šiuo metu prieinama apie 500 svarbiausių el. knygų mokyklai ir laisvalaikiui (nuo 5 iki 95 amžiaus). Biblioteka prenumeruoja užsienio duomenų bazes (EBSCO, NAXOS), kuriose yra gausybę el. žurnalų (tokių kaip populiarusis British Journal of Psychology arba Journal of Social History, International Review of Sociology), muzikos įrašų, kuriais galite naudotis tiesiog iš namų. Konsultacija dėl nuotolinės prieigos teikiama el.paštu info@biblioteka.lt.

LIETUVOJE PRIEŠ 100 METŲ – senosios spaudos fragmentai

Gyveni ir retai susimąstai, o kaip šią dieną gyveno, ką veikė, kuo kvėpavo, kokius džiaugsmus ir rūpesčius apturėjo mūsų tėvynainiai, pavyzdžiui, prieš 100 metų. O kas geriau nei dienraščiai atspindi esamosios dienos pulsą, tad Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia pasižvalgyti senojoje spaudoje ir pažiūrėti, kas gi įdomaus vyko šiandien prieš 100 metų. Pristatome naują spaudos apžvalgos rubriką svetainėje – „Lietuvoje prieš 100 metų“ – įdomybės ir naujienų fragmentai iš 1920 metų, konkrečios dienos periodinių leidinių, kuriuos atsakingai ir su šypsena, peržvelgs, atrinks ir pasiūlys bibliotekininkai. Sekite mūsų naujienas svetainėje arba Facebook‘e .

Iššūkis #Veidaknygė: kai knyga atgyja tavo rankose

Kol sėdime namie ir galvojame, ką čia įdomaus nuveikti, biblioteka kviečia suaugusius kartu su vaikais prisijungti prie bibliotekos kūrybinių iniciatyvų. Viena iš jų – sukurti veidaknygę.
Kalnupės bibliotekos darbuotojų kuriamos veidaknygės socialinėje erdvėje susilaukė ne tik vartotojų, bet ir žurnalistų dėmesio. Tai – smagus kūrybiškas žaidimas su knygų viršeliais – atrodytų, lyg daiktai ar nuotraukų herojai išlipa iš viršelio. Kviesdama visos Lietuvos skaitytojus kurti ir dalintis savo veidaknygėmis, biblioteka ieško kūrybiškiausių bei originaliausių skaitytojų, mėgstančių iššūkius. El.paštu info@biblioteka.lt atsiuntus sukurtas veidaknyges su komentaru, biblioteka jas skelbs savo Facebook paskyroje (iki balandžio 30 d.), sukurdama gražią veidaknygių galeriją.

MIAU BIBLIOTEKĖLĖ: nepaprastos Katinėlio istorijos iš bibliotekos lentynos

Naujasis Vaikų bibliotekos gyventojas Katinėlis Elis prašosi į svečius iš kitapus ekrano ir kviečia vaikus pasimatyti bei išgirsti smagias, nepaprastas, pamokančias, o kartais ir siaubą keliančias istorijas, gyvenančias bibliotekos lentynose. Katinėlis tikisi, kad knygutės, laukiančios sugrįžtančių vaikų, taps linksmesnės, o vaikai, klausydamiesi skaitomų istorijų, karantino laiką leis džiugiai, sumaniai ir išradingai. MIAU bibliotekėlė bus pildoma bibliotekos Youtube kanale antradieniais ir penktadieniais.

O kad neprailgtu vaikams laukti katinėlio istorijų, kartu su šeima pakviesime priimti iššūkį „Mano namai – mano tvirtovė“ ir kasdien atlikti daug smagių užduočių, arba sudalyvauti piešinių konkurse „Anderseno gatvė“, kurioje susiburs mėgstamų pasakų herojai.

Galimybė mokytis KINŲ KALBOS IR KULTŪROS

Į virtualią erdvę keliasi ir bibliotekos edukacinės programos bei mokymai. Puikus metas rasti laiko sau. Jauna bibliotekos specialistė, baigusi VDU Rytų Azijos šalių kultūras ir kalbas, žinias gilinusi Kinijoje ir Taivane, sutiko jomis pasidalinti ir visus norinčius kviečia į kinų kalbos ir kultūros video pamokėles. Pirma pamoka - balandžio 9 d. 10 minučių per dieną, du kartus per savaitę (pirmadieniais, ketvirtadieniais) - video pamokos. Neatmetama galimybė rengti nuotolinius kompiuterinio raštingumo mokymus gyventojams, tęsiant projekto „Prisijungusi Lietuvą“ programą.

Virtualūs gidai po Klaipėdą

Imanuelio Kanto viešoji biblioteka jau daugiau kaip dešimtmetį vykdo skaitmeninimo darbus, siekiant išsaugoti ar užfiksuoti Klaipėdos paveldą. Pasaulinė pandemija ir karantinas uždarė visas kultūros ir pramogų įstaigų duris, bet atvėrė langus į virtualų pasaulį. virtualių kelionių metu kviečiame pasižvalgyti po Klaipėdos miestą – susipažinti su mūsų miesto nekilnojamomis kultūros vertybėmis www.biblioteka.lt/paveldas, pastatų interjerus puošiančiomis freskomis www.biblioteka.lt/freskos, o esant galimybei bibliotekos Youtube kanale pasižiūrėti naujai sukurtą dviejų dalių dokumentinį filmą „Monumentalioji tapyba architektūros labirintuose: Klaipėda“ (praeitis ir dabartis). Šiuo metu vykdomi Virtualios Klaipėdos krašto dailės galerijos atnaujinimo darbai www.biblioteka.lt/galerija, kuri iki šiol yra vienintelė tokia, reprezentuojanti uostamiesčio dailę.

Radikaliai pasikeitusios sąlygos tapo iššūkis visiems. Nepaisant visko biblioteka stengiasi padėti skaitytojams spręsti kylančias problemas, palaikyti gerą emocinę savijautą. Taip pat būdami pilietiški ir socialiai atsakingi šiuo visiems nelengvu metu, savo galimybių ribose prisidedame prie pagalbos aprūpinant medikus apsaugos priemonėmis. Naudodami 3D spausdinimo technologiją, gaminame apsauginius skydus medikams – balandžio 3 d. pirmieji 30 vnt. sėkmingai pristatyti į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

Prisitaikiusi prie naujų aplinkybių biblioteka tęsia ir savo tradicines veiklas: daugiau laiko ir dėmesio gali skirti darbui su bibliotekos fondais, kelti kvalifikaciją, tęsti projektines veiklas, knygų pirkimus ir ruoštis naujos „Kauno atžalyno“ bibliotekos atidarymui bei Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos 100-mečio minėjimui.

Skaitytojams informacija teikiama tel. 860764266, (8 46) 314723 arba el. paštu aptarnavimas@biblioteka.lt

Virtualios durys atidarytos:

Galerija