Pasaulinė pandemija ir karantinas uždarė visas švietimo, kultūros, sporto, laisvalaikio ir pramogų įstaigų duris. Bet atvėrė langus į virtualų pasaulį. Virtualus pasaulis puikiai tinka ne tik mokymuisi, savišvietai, bet ir laisvalaikiui leisti, o daugybę įdomių dalykų galima pažinti ir atrasti net ir neišėjus iš namų. Siekdama paįvairinti kasdienybę, Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia turiningai praleisti laisvalaikį ir virtualių kelionių metu pasižvalgyti po Klaipėdos miestą:

• Apsilankę www.biblioteka.lt/paveldas susipažinsite su Klaipėdos miesto nekilnojamomis kultūros vertybėmis. Čia pateikta ne tik trumpa įvairių vietovių, statinių, kompleksų ir kitų paveldo vertybių istorija, tačiau ir virtualus turas, kurio metu galėsite apžiūrėti kaip šios vietovės atrodo šiandien. Pasibaigus karantinui nusivežkite į tas vietas savo draugus ir pademonstruokite virtualaus turo metu įgytas žinias!

• Ar atsimenate namą-vaiduoklį Klaipėdos senamiestyje, pilies gatvėje? Jis tapo džiazo freska! Atvėrę nuorodą www.biblioteka.lt/freskos rasite interaktyvų žemėlapį, kuris kaip vedlys padės jums pasileisti į virtualią interaktyvią kelionę susipažįstant su Klaipėdos pastatų interjerus puošiančiomis freskomis ir nurodys koordinates, kur jas galėtumėte rasti. Taip pat čia rasite valandos trukmės dviejų dalių dokumentinį-edukacinį filmą „Monumentalioji tapyba architektūros labirintuose: Klaipėda“

• Pavargusiems nuo kelionių, kad ir interaktyvių, siūlome aplankyti Virtualią Klaipėdos krašto dailės galeriją, kurioje prezentuojame Klaipėdoje ir Klaipėdos krašte gyvenančių dailininkų kūrybą. Virtuali Klaipėdos krašto dailės galerija yra interaktyvi, duomenys nuolat atnaujinami ir papildomi.

Saugokite save ir kitus, likite namie ir atraskite Klaipėdą iš naujo!