Helovinas - Halloween’as – švęsti ar nešvęsti?

Bibliotekos Vaikų centras „Gerviukas“ rubrikoje „Per knygą į...“ kviečia visus susipažinti su siaubo knygomis ir pamatyti, kad jose yra daug išminties, patarimų ir gyvenimo baisybės negąsdins savo išpuoliais. 

Apie Heloviną

Juk „kuo žmogui daugiau metų, tuo jis dažniau susiduria su mirtimi ir įvertina atminimą. Kuo metų mažiau, tuo ta mirtis atrodo toliau, tuo ji svetimesnė“.

 

• Halloween’as – švenčiamas spalio 31 dieną, šventės data nėra kilnojama.
• Visų šventųjų diena – lapkričio 1-oji.
• Vėlinės minimos sekančią dieną po visų šventųjų dienos – lapkričio 2-ąją.

 

Kaip bebūtų, labiausiai kyla noras švęsti Heloviną – vaikams ir paaugliams...

 

Helovinas yra viena seniausių švenčių pasaulyje, kilo iš pagonių, kurie šią naktį garbindavo mirusiuosius. O tradicija šią naktį persirengti kilo iš senovės Keltų, kurie tikėjosi, kad naktį atklydę vaiduokliai neatpažins gyvųjų.

 

Nors kai kurie kultai Heloviną skelbia savo mėgstamiausia švente, pati diena nėra kilusi iš demoniškų dalykų. Ji išaugo iš Keltų ritualų, kai buvo švenčiami Naujieji metai bei iš viduramžių europiečių maldininkų ritualų.

 

Taigi, šventė yra tiek bloga, kiek kas nors bando ją tokią padaryti... bu bu bu!

Taigi, kas eis kaukių daryti, o kas įdomių knygų skaityti?

Garsiausios siaubų ir paslapčių istorijos

GARSIAUSIOS SIAUBŲ IR PASLAPČIŲ ISTORIJOS / perpasakojo Stefania Leonardi Hartley.

Skaitykite garsiausias pasaulyje siaubo ir paslaptingas istorijas.
Mažiesiems skaitytojams pritaikytos istorijos net tik kels šiurpulį, bet ir nustebins netikėtu humoru.

Drakulaura ir nauja pamotė

DRAKULAURA IR NAUJA PAMOTĖ / Nessi Monstrata

Tai linksma knyga, skirta jaunimo laisvalaikio skaitiniams.
Jaunoji paauglė Drakula dalinasi savo išgyvenimais su savo geriausiu draugu dienoraščiu. Ji jaudinasi, nes tėtis ketina vesti! Tėtis ves ir kitus keturis tūkstančius metų praleis su jos pamote, kaip šeima.
Visuomet matau šviesiąją pusę, todėl žinau, kad viskas bus tobula. Tiesa? Dienorašti?
Bučkis
Drakula
O jeigu patiks ši knyga, perskaitykite ir antrą šios autorės knygą „Frankė Štein ir nauja mokyklos šiurpikė“.

Septynios minutės po vidurnakčio

SEPTYNIOS MINUTĖS PO VIDURNAKČIO: [apysaka] / Patrick Ness pagal Siobhan Dowd mintis

Šią knygą siūloma perskaityti visiems, nesvarbu ar tu vaikas, paauglys ar suaugęs. O knygos pabaiga tikrai sudrebins kiekvieno širdį...
Nuo to laiko, kai mama susirgo sunkia liga, Konoras kas naktį sapnuoja košmarą. O po vidurnakčio berniuką aplanko siaubūnas. Jis papasakoja tris neįprastas, susimąstyti skatinančias istorijas.
Ateis ir paties Konoro eilė papasakoti istoriją. Tai nebus išgalvotas pasakojimas. Jis turės pasakyti tiesą.

Beširdė

BEŠIRDĖ: [romanas] / Marissa Meyer

Gerokai prieš tapdama tikra Stebuklų šalies nelaime – liūdnai pagarsėjusia Širdžių Karaliene – ji buvo tiesiog mergina, kuri troško meilės. Ketrina gali didžiuotis, kad yra viena geidžiamiausių merginų Širdžių Karalystėje, kuriai neabejingas net svajonių jaunikis Širdžių Karalius, tačiau ją domina ir džiugina visai kas kita.
Šalyje, kurioje klesti stebuklai, kur esama pakvaišėlių ir pabaisų, viskas ne taip paprasta.
M. Meyer meistriškai įpina tamsos ir šviesos, likimo ir laisvos valios, meilės ir neapykantos gijas į nepamirštamą istoriją, kaip jauna mergina, svajojanti apie tikrąją meilę ir laisvę, virsta kraugere Širdžių Karaliene, įsakinėjančia nukirsti galvą kone kiekvienam savo valdiniui. Ši knyga išties verta jaunimo nuo 14 metų dėmesio.

Vilkė

VILKĖ: [nuotykių romanas] / Dan Smith

Sudužo vikingų laivas, tačiau Ilva ir jos mama išsigelbėjo. Deja, džiaugsmas tęsiasi neilgai – mergaitė lieka vienui viena ir prisiekia žūtbūt atkeršyti žiauriam motinos žudikui. Juk ji tikra vikingė, ji privalo įvykdyti teisingumą, kad ir kokia būtų to kaina. Žiemos šalčiu alsuojanti, vilkų staugimo, pavojų ir kovų pilna kelionė prasideda. Nuotykių romanas skirtas vidutinio mokyklinio amžiaus moksleiviams, paaugliams ir suaugusiesiems, kuriuos domina viduramžiai, vikingai, vilkai ir įtraukiančios istorijos apie išgyvenimą laukinėje gamtoje. Šioje knygoje artimo netektis, noras atitaisyti ar bent palengvinti sau tą neteisybę, vienatvė ir nežinomybė persidengia su skandinavų mitologijos linija, vikingų kultūros tradicijomis.

Nepamirštamos vaikų šventės

NEPAMIRŠTAMOS VAIKŲ ŠVENTĖS!: temos, idėjos, receptai / Claudia Seifert, Gesa Sander, Julia Hoersch, Nelly Mager

Vaikai dažnai neprisimena dovanų, kurias gavo per savo gimtadienį, bet visą gyvenimą negali pamiršti ypatingos jiems surengtos šventės. O jeigu dar patys prisidėjo prie jos ruošimo, karpė pakvietimus, kepė draugams atminimo dovanėles!..
Šioje stilingoje knygoje „Nepamirštamos vaikų šventės“ rasite kuo pavaišinti netgi pačius nevalgiausius mažylius, nes receptai nesudėtingi, tik labai išradingai pateikti, o su linksma kompanija dar ir trigubai skanesni. Knygoje taip pat aptiksite puikių idėjų, kaip dekoruoti šventės vietą ir parengti kvietimus. O jeigu kada patys būsite svečiais, nusineškite gardžių lauktuvių iš virtuvės! Tad leiskitės į nuotykius džiunglėse, ragaukite gardžiausių pasaulyje gimtadienio tortų, „skriskite“ į kosmosą ar junkitės prie vaiduoklių puotos. Vaiduoklių šventės receptų ieškokite: 144 – 164 psl.

Norimas knygas galima užsisakyti bibliotekų elektroninių paslaugų portale www.ibiblioteka.lt arba paskanbinus į savo biblioteką. Bibliotekų kontaktai