Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo padalinys (Tilžės g. 9) pristato atvirų kūrybinių dirbtuvių erdvę „Monų laboratorija“ mokyklinio amžiaus vaikams, kur jaunieji atradėjai gali semtis praktinių žinių ir lavinti daugybę gyvenime praversiančių įgūdžių, pažinti įvairias technikas ir technologijas. Kviečiame ir laukiame visų norinčių!

 


Inovacijų dirbtuvės „SKAITMENINĖS ŠAKNYS“

Keturių edukacijų programa 10—12 metų vaikams, norintiems susipažinti su grafinio dizaino pagrindais, trimačio maketavimo ir skulptavimo programomis, programuojamais dronais. Užsiėmimų datos: 2021 m. spalio 5–14 d. ir 19–28 d. 15 val.
Programa skirta jaunuoliams, norintiems išbandyti savo kūrybines jėgas ne popieriaus lape, o ekrane. Mokymų eigoje bus susipažinta su vektorinio dizaino, taip pat trimačio maketavimo programomis, kurių pagalba bandys sukurti vaizdo žaidimo veikėją, atkurti savo namą, pasigaminti vardinį raktų pakabuką ir išsispausdinti jį su 3D spausdintuvu. Išmokę programuoti per Blockly sistemą, programuos dronų kelią, rungtyniaus demonstruodami ką sužinojo.

 

Edukacinė programa „KAS TAS VOBLERIS?“ 

Kūrybinės žvejybinių priemonių (masalų) gamybos dirbtuvės: nuo idėjos iki visiško estetinio išpildymo. Užsiėmimų data: 2021 m. spalio 5–14 d. 15 val.

Tai analogų neturinti edukacinė programa skirta žvejybinių priemonių gamybai (masalai (vobleris), plūdės, blizgės...) nuo idėjos, maketo sukūrimo iki visiško estetinio išpildymo. Šiais laikais meškeriojimo „žaislų“ pasaulyje, rodos, galima nusipirkti visko, ko tik širdis geidžia. Tačiau kartais labai smagu pasigaminti pačiam. Šiuolaikinis vobleris gali tarnauti ne tik žvejyboje, tačiau ir kaip stiliaus aksesuaras. Ar tai tik hobis ar tai tavo verslo pradžia!!
Edukacijos metu vaikai sužinos, kad masalai vandenyje veikia pagal hidrodinamikos dėsnius, t.y. nuo voblerio parametrų (dydžio, formos) priklauso kaip vobleris elgiasi vandenyje; plūdės veikia pagal Archimedo dėsnį, o Aerodinamika atsakinga už voblerio užmetimą, t.y. kaip toli galima nuskraidinti masalą.
Jeigu pirmoji edukacinės programos dalis skirta masalų gamybai, tai antroji – masalų dažymui ir estetikai. Spalvų gama po vandeniu, matomumas po vandeniu. Dažymo technologijos: dažymas erografu, balionėliu, kempinėle, teptuku, galimas dengimas plėvele, iš anksto paruoštu susikurtu lipduku. Užbaigimui - masalas padengiamas laku. Edukacija kūrybinė, ugdanti meninius gebėjimus, pajaučiant ir išbandant skirtingas dažymo technikas.

Dalyvių amžius: 10-12 m.
Grupės skaičius: 5 vaikai
Trukmė: 1.5 val., 4 užsiėmimai, 2 kartus per savaitę (antradienis, ketvirtadienis 15.00 val.).
Vietų skaičius ribotas. Registracija tel. (8 46) 314728 arba jaunimas@biblioteka.lt 

 

Galerija