Miegas – kiekvieno iš mūsų palydovas nuo pat pirmų gyvenimo dienų. Jis neatsiejama sveiko ir kokybiško gyvenimo dalis. Ypač tai svarbu ankstyvame amžiuje. Specialistai siūlo įvairiausių patarimų ir receptų, kaip padėti vaikams užmigti ramiai ir be trukdžių. Vienas iš būdų – skaitymas. Ir knygų skaitymas, ir jų klausymas padeda mūsų mintims nurimti, raumenims atsipalaiduoti, o kvėpavimui – sulėtėti. Tuomet mūsų kūnus aplanko ramybė. Įdomu tai, kad skaitydami vaikams prieš miegą mes ne tik pasakojame istorijas, mokome naujų žodžių, laviname vaizduotę, bet ir stipriname tarpusavio ryšį bei kuriame malonius prisiminimus.

Daugelis tėvų bent kartą yra susidūrę su sunkumais migdant vaikus. Pilna įspūdžių diena, džiaugsmas ar nerimas, nuovargis ar entuziastingas įsitraukimas į įdomią veiklą gali trukdyti vaikui užmigti. Artimųjų buvimas šalia, ramus jų balsas, jaukus kiekvieno vakaro ritualas su knyga padės greičiau pasinerti į saldžių sapnų karalystę. Rubrikoje rubrikoje „Per knygą į...“ bibliotekos „Karlskronos“ padalinys rekomenduoja pasinaudoti turimais leidiniais ir leistis su vaikais į lengvą kelionę miego link...

Pasakėlės prieš miegą: 11 mielų istorijų.
Patogiai įsitaisykite ir klausykitės svajingų bei pamokančių vakaro pasakėlių. Susipažinkite su naktibalda pelėdžiuku, pliušinius meškiukus mėgstančia begemotuke, užmaršiu lapiuku ir kitais mielais veikėjais. Tėveliams ir vaikučiams tikrai norėsis kas vakarą grįžti prie šių istorijų.
Užsakyti/rezervuoti knygelę

Debesų pataluos.
Kas gali būti geriau nei pasaka prieš miegą? Nebent pasaka, kurią skaitant ar jos klausantis nejučia pradedi tyliai svajoti… Apie spalvotus debesų kalnus, vaivorykščių šalį, stebuklingą mišką, saulės zuikučius, pūkuotus katinėlius, džiaugsmą, juoką ir draugystę. O apie ką prieš užmigdami svajojate jūs?
Knygoje „Debesų pataluos“ jūsų laukia 111 linksmų, pamokančių, specialiai šiai knygai sukurtų ir laiko patikrintų pasakų. Visos jos nuskraidins į saldžiausių sapnų karalystę. Ar keliausite kartu?
Užsakyti/rezervuoti knygelę

(Ne)suskaičiuotos miego avelės. Lena Hesse, Philipp Winterberg.
Dangaus ganyklose gyvena miego avelės. Kas vakarą jas skaičiuoja negalintys užmigti viso pasaulio žmonės. Tik viena maža miego avelė dar niekada nebuvo suskaičiuota. O ji taip troško šokti per tvorą kartu su kitomis!
Užsakyti/rezervuoti knygelę

Triušelis, kuris norėjo užmigti. Carl-Johan Forssén Ehrlin.
Autorius, remdamasis praktinės psichologijos žiniomis, kviečia tėvus pasinaudoti atsipalaidavimo, įtaigos, valdomos vaizduotės, raminamosiomis technikomis ir padėti vaikui lengviau ir greičiau užmigti. Vaikui ir tėvams pagelbėja Dėdulė Žiovulys ir Sraigė Snaudalė. Ramiu ir įtaigiu balsu kartojamos nuraminimo ir migdymo frazės tarsi veda vaiką paskui save ir palengva gramzdina į sapnų karalystę. Lėtai, pasižiovaudami skaitydami šią knygą savo vaikams ir patys galite užsnūsti. Daugumos vaikų kvėpavimas nurimsta, akelės užsimerkia net nebaigus viso pasakojimo.
Užsakyti/rezervuoti knygelę

Mijuki, laikas miegoti. Roxane Marie Galliez, Seng Soun Ratanavanh.
Jau metas miegoti, tačiau Mijuki, kaip dažnai daro vaikai, sugalvoja daugybę priežasčių, kad dar laimėtų šiek tiek laiko: reikia surinkti sraiges, palaistyti daržoves, sušokti saulei padėkos šokį ir net iškelti puotą laumžirgių karalienei. Senelis kantriai laukia ir padeda jai atlikti visus darbelius bei pamažu ją palydi į sapnų karalystę. Tai pasakojimas apie senelio ir anūkės ryšį, kantrybę, vaizduotę, meilę gamtai ir gebėjimą džiaugtis šia diena. Istorija švelni it japonų šilkas, o iliustracijos jaukios kaip saldžiausi sapnai – pasaka padės vaikui nurimti ir pasiruošti miegui.
Užsakyti/rezervuoti knygelę

Mano lopšinės.
Į pagalbą migdant mažuosius galite pasitelkti ir garsines knygeles. Jei kartais tingite skaityti ar dainuoti savo vaikams, tiesiog leiskite jiems spausti spalvotus mygtukus ir klausytis gražiausių lopšinių.
Dėdė Miegas
Pelele, pelele, nešk miegelį
A-a, a-a pupa
Zuikis vaiką lingavo
Saldžių sapnų.
Užsakyti/rezervuoti knygelę

Galerija