Vieta:  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinys (Šlaito g. 10A)

Kultūrinė programa „Pėdink į Girulius“.
Liepos 29 d., trečiadienį, 18 val. kviečiame į Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A) vyksiantį renginį „Šv. popiežius Jonas Paulius II – epochos žmogus“, skiriamą popiežiaus Jono Pauliaus II (1920–2005) 100-osioms gimimo metinėms. Renginio svečias – vyskupas Algirdas Jurevičius, muzikos kūrinius atliks pianistė Ramūna Šukienė. Renginio režisierė – Dalia Kanclerytė.

Renginio metu sužinosime, kur slypi popiežiaus Jono Pauliaus II fenomenas, kas yra esmingiausio jo palikime mums, apmąstysime, kaip pavyko popiežiui pakeisti pasaulį ir įtakoti komunistinio režimo griūtį. Lenkijos prezidentas, Nobelio premijos laureatas Lechas Valensa teigia, kad komunizmas be Jono Pauliaus II nebūtų žlugęs arba jo žlugimas būtų pareikalavęs pralieti kur kas daugiau kraujo.

Kalbėsime apie popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymą Lietuvoje, šio apsilankymo reikšmę. Vyskupas Algirdas Jurevičius pasidalins asmenine patirtimi apie Jono Pauliaus II apsilankymą Lietuvoje. Popiežius Jonas Paulius II apie Lietuvą yra pasakęs: „Tauta, kuri taip ištvermingai ir karštai rengia maldos keliones į Kryžių kalną ir stato ant jo vis naujus kryžius, yra ta pati tauta, kuri tiki gyvenimą“.

Paliesime ir atleidimo temą. Popiežius ne tik perdavė žinią apie gailestingumą, bet ir liudijo šią dorybę savo pavyzdžiu – būdamas ligos patale, atleido žmogui, norėjusiam nutraukti jo gyvybę ir aplankė jį kalėjime.

Renginio metu D. Kanclerytė skaitys ištraukas iš Karolio Voitylos parašytos, vienintelės į lietuvių kalbą išverstos dramos „Priešais juvelyro parduotuvę“.

Palankiu oru renginys vyks Girulių bibliotekos kiemelyje, dalyvių skaičius nebus ribojamas.

Esant nepalankiam orui, renginį organizuosime Girulių bibliotekos patalpose, todėl norinčius dalyvauti prašome iki liepos 28 d. registruotis tel. (8 46) 313438 (dalyvių skaičius ribotas). Rūpindamiesi vieni kitų saugumu, prašome atsinešti apsaugines kaukes.

Dalintishttps://www.facebook.com/events/2938499766276390/