Vieta:  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinys (Šlaito g. 10A)

Birželio 17 d., trečiadienį, 18.00 val. kviečiame į vasaros kultūrinių renginių ciklo „Pėdink į Girulius“ atidarymą – koncertą „Laisvės dainos džiaze“, skirtą Gedulo ir vilties dienai. Koncerto metu skambės džiazo atlikėjų Indrės Dirgėlaitės ir Vytauto Labučio muzikos improvizacijos laisvės tema. Istorikas, profesorius dr. Vygantas Vareikis primins tremtimi paženklintą istorijos laikotarpį.

I. Dirgėlaitė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, džiazo dainininkė, kurios balsas žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir Skandinavijoje. Atlikėjos repertuare yra nemažai partizanų dainų. Vytautas Labutis – saksofonininkas, vadinamas Lietuvos džiazo žvaigžde.

Šiuo renginiu pradėdami veiklos šimtmetį švenčiančios bibliotekos 2020 m. vasaros kultūrinių renginių ciklo „Pėdink į Girulius“ programą, kartu prisiliesime prie Lietuvos istorijos ir laisvę puoselėjusių tautiečių likimų, svarstysime, ar galėjo istorijos vingiai pasisukti kitaip.

1941 metų birželio įvykiai Lietuvoje kelia egzistencinius klausimus apie žmogaus likimą, išbandymus ir pasirinkimą tame gausybės įvykių kupiname XX amžiuje. Ko mus moko istorija ir nenuspėjami jos posūkiai? Dar 1940 metų birželio pradžioje žmonės Lietuvoje gyveno įprastą gyvenimą, nors ir sovietinės okupacijos sąlygomis – su įprastais pusryčiais, kasdieniu ritmu kaime, pasivaikščiojimu Laisvės alėjoje, o po savaitės jau buvo tremiami į Sibirą gyvuliniuose vagonuose. Bet jie įgavo kitokią patirtį – daug stipresnę, tokią, kuri sąlygoja siekį išgyventi pačiomis sunkiausiomis sąlygomis...

„Pėdink į Girulius“ programa

Dalintis: https://www.facebook.com/events/634050580652383/