Vieta:  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka (Turgaus g. 8)

Lapkričio 23 d. 14 val. kviečiame į paskaitą „Klaipėda. Apie tai, ko nėra vadovėlyje“. Lektorius – doc. dr. Julius Žukas. Paskaitoje bus aptariamos specifinės Klaipėdos miesto istorinės raidos priežastys; jų įtaka Klaipėdos miesto ir krašto pramonės vystymuisi. Kalbėsime apie atskirų pramonės įmonių atsiradimą bei veiklos bruožus.

Temą nagrinėsiantis J. Žukas – istorikas, humanitarinių mokslų daktaras, knygų autorius. Mokslinių tyrimų sritys: Klaipėdos miesto ir krašto, Mažosios Lietuvos ekonominė, politinė ir socialinė raida, Europos integracijos istorija.

Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešoji biblioteka, būdama viena iš atminties institucijų ir kultūros puoselėjimo židinių Klaipėdos mieste, jau kelinti metai inicijuoja ir vykdo projektus, orientuotus į visuomenės identiteto puoselėjimą, siejamą su kultūros paveldo pažinimu ir išsaugojimu. Pagrindinis šių projektų tikslas – gerinti kultūros paveldo prieigą bei jį aktualizuoti – ir toliau išlieka vienu iš bibliotekos veiklos prioritetų.

Renginys organizuojamas pagal projektą „Ne/užmirštas miestas“, kurio metu visuomenė supažindinama su pramoniniu bei jūriniu Klaipėdos miesto paveldu.

Projektas dalinai finansuojamas Kultūros paveldo departamento.