Vieta:  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka (Turgaus g. 8)

Rugsėjo 21 d. 14.00 val. vyks paskaita „Pramonės raida Klaipėdoje iki 1940 m. Seni ir nauji faktai“. Lektorius – istorikas Norbertas Stankevičius

Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešoji biblioteka, būdama viena iš atminties institucijų ir kultūros puoselėjimo židinių Klaipėdos mieste, jau kelinti metai inicijuoja ir vykdo projektus, orientuotus į visuomenės identiteto puoselėjimą, siejamą su kultūros paveldo pažinimu ir išsaugojimu. Pagrindinis šių projektų tikslas – gerinti kultūros paveldo prieigą bei jį aktualizuoti – ir toliau išlieka vienu iš bibliotekos veiklos prioritetų.

Minėdami Europos paveldo dienas 2019, paskaitos metu kalbėsime apie vokiečių valdyto Lietuvos pajūrio ūkinį-pramoninį vystymąsi nuo XVIII iki XX amžiaus vidurio. Aptarsime visų Klaipėdos pramonės šakų atsiradimą ir genezę. Paskaita bus iliustruojama išlikusių senųjų miesto įmonių nuotraukomis ir planais.

Renginys organizuojamas pagal kultūros paveldo projektą „Neužmirštas miestas“, kurio metu visuomenė supažindinama su pramoniniu bei jūriniu Klaipėdos miesto paveldu. Renginio metu bus pristatyti projekto tikslai ir idėjos.