Rugpjūčio 23 dieną kartu su Latvija ir Estija visa Lietuva švęs Baltijos kelio 30-metį. Biblioteka 15 val.  maloniai visus kviečia į istorinės atminties popietę „Baltijos kelias prisiminimuose ir kūryboje“: vaizdo filmų peržiūra ir dalyvių prisiminimai.
Renginys organizuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos padaliniuose:

• Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje (Turgaus g. 8)
  • Meno skyriuje (J.Janonio g. 9)
  • Jaunimo skyriuje (Tilžės g. 9)
  • Kalnupės bibliotekoje (Kalnupės g. 13)
  • Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A)

Baltijos kelias – vienas didingiausių modernios Lietuvos istorijos epizodų, kuomet drauge su latviais ir estais, susijungę į šimtus kilometrų besitęsusią žmonių grandinę, parodėme pasauliui, kad esame vieningi, kad esame pasiruošę taikiai kovoti dėl nepriklausomybės. Baltijos kelias įtrauktas į UNESCO Pasaulio atminties sąrašą.

Ruošiantis minėti šią istorinę datą, Kultūros ministerija, Vyriausybės kanceliarija ir Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA inicijavo specialaus grojaraščio, skirto Baltijos kelio 30-mečiui, sudarymą. Šį grojaraštį sudaro 35 įvairaus stiliaus muzikiniai kūriniai – nuo roko ir folkloro iki populiariosios muzikos. Grojaraštis pradedamas legendine, Baltijos šalių himnu vadinama trikalbe daina „Bunda jau Baltija!“, sukurta Latvijos kompozitoriaus Boriso Rezņiko. „Baltijos kelio trisdešimtmečiui skirtame grojaraštyje – ne tik dainos, budinusios mūsų tautą ir jos laisvės siekį, bet ir vėlesnio laikotarpio dainos, kuriose gyvas laisvės, Tėvynės ir patriotiškumo užtaisas. Dauguma grojaraščio kūrinių dabartiniams trisdešimtmečiams suteiks galimybę susipažinti su to laikotarpio muzika ir jos dvasia, skatins branginti laisvę, puoselėti ją“, – sako iniciatyvos autorius, Lietuvos įvaizdžio grupės vadovas Marius Gurskas.

Baltijos kelio, didžiausios taikios demonstracijos istorijoje liudijimai, sukelti į Europeana 1989 skaitmeninį archyvą, siekiant ne tik skaitmeninėje laikmenoje išsaugoti atmintinus dalykus, bet ir atkurti Baltijos kelią internetiniame žemėlapyje. LNB bibliotekos parengtas literatūros sąrašas šia tema.

Baltijos kelio 30-mečiui parengtas unikalus projektas – dalyvauk virtualiame baltijos kelyje ar dalinkis savo istorija!