Vieta:  Tiesioginė transliacija

dramokr.jpg

Spalio 24 d., pirmadienį, 10 val. kviečiame dalyvauti tiesioginėje transliacijoje PASAULINĖS MEDIJŲ IR INFORMACINIO RAŠTINGUMO SAVAITĖS ATIDARYMAS.

Sveikinimo žodis:

  • Lietuvos Respublikos kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius;
  • Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas;
  • Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas Rimantas Žylius.

Renginį moderuoja: Darius Matas, žurnalistas

Paskaita „Artimas tolimas medijų raštingumas: dabarties būklė ir žinojimo spragos“
Prof. dr. Auksė Balčytienė, Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedros profesorė, UNESCO-UNITWIN medijų ir informacinio raštingumo tyrimų centro viena iš vadovių, Baltijos skaitmeninio atsparumo tyrimų asociacijos DIGIRES vadovė.

Diskusija:

  • Miglė Mašanauskienė, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato generalinė sekretorė
  • Prof. dr. Auksė Balčytienė
  • Greta Kėvelaitienė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka

Kodėl medijų ir informacinis raštingumas yra svarbus? Renginyje aptarsime kas iki šiol yra padaryta šioje srityje ir ką svarbaus turime padaryti, kad pasiektume užsibrėžtus tikslus. Svečiai diskutuos apie globaliai reikšmingus aspektus, kurie susiję su MIR plėtote ne tik Lietuvoje, Europos Sąjungoje, bet ir visame pasaulyje. Šiandieniniame kontekste ypač svarbu kalbėti apie tai, kaip globalių problemų (dezinformacijos, manipuliacijų pliūpsnių) sprendimus inicijuoja tarptautinės organizacijos ir kaip šios iniciatyvos įgyvendinamos lokaliai.

Pasaulinės UNESCO medijų ir informacinio raštingumo (MIR) savaitės proga renginys tiesiogiai transliuojamas Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekos (LNB) YouTube kanale. Nuoroda prisijungti: https://youtu.be/aqFLyiT545w 

Kviečiame susipažinti su Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos ir Lietuvos bibliotekų nuotoliniais #MIRsavaitė renginiais: https://bit.ly/MIRsavaite

Tiesiogines renginių transliacijas galima stebėti ir artimiausiame bibliotekos padalinyje.

Dalintis: https://www.facebook.com/events/661437125499438