Vieta:  KMSVB Girulių padalinys (Šlaito g. 10A)

Rugsėjo 15 d., ketvirtadienį, 16.30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A) vyks Tarptautinės floristikos mokyklos diplomantų darbų parodos atidarymas. Paroda veiks iki rugsėjo 17 d. (šeštadienio) 16 val.

Jau tapo tradicija, kad Sigutis Kaminskas drauge su Latvijos floriste Aija Žagarina diplomantų darbus pristato viešai, surengdami išskirtinę floristikos parodą. Nuo ketvirtadienio, rugsėjo 15 d. 16 val. iki rugsėjo 17 d. 16 val., Girulių bibliotekos erdvėse reziduos septyni būsimi floristai-meistrai su savo diplominiais darbais.

Baigiamajam darbui jie kuria po keletą įspūdingų gėlių kompozicijų: stalo dekoraciją, vestuvinę puokštę, floristinį koliažą, puokštę sveikinimui, vainiką ir vazoninių gėlių objektą interjerui arba eksterjerui. Darbus pagal griežtus tarptautinius reikalavimus įvertins floristikos meistrai, tarptautinės mokyklos įkūrėjai ir mokytojai: Aija Žagarina ir Sigutis Kaminskas. Nuo penkių iki dešimties balų bus vertinama kiekvieno floristikos kūrinio idėja bei išpildymas, kūrinio atlikimo technika, proporcijos ir spalvinis sprendimas. Būsimiesiems diplomantams deleguota ir dar viena nelengva užduotis – sukurti vientisą ekspoziciją. Puokščių paroda turi būti estetiška ir stilinga.

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d. 16 val. tarptautinės floristikos mokyklos studentams bus įteikti baigimo diplomai, o 16.30 val. klaipėdiečiai ir miesto svečiai bus pakviesti apžiūrėti naujausių floristikos šedevrų.

Ši paroda – ne pirmoji Girulių bibliotekos erdvėse. 2019 m. gruodį čia vyko tarptautinė Lietuvos, Latvijos ir Estijos floristų surengta paroda „Medis. Eglė. Žiema“, dedikuota Baltijos kelio 30-mečiui. Reikia tikėtis, kad floristų pamėgta bibliotekos erdvė sulauks dar ne vienos parodos, o šią kviečiame aplankyti iki rugsėjo 17 d. 16 val.

Rugsėjo 15 d. 16.30 val. kviečiame į parodos atidarymą.