Vieta:  KMSVB Girulių padalinys (Šlaito g. 10A)

dramokr.jpg

Rugpjūčio 12 d., penktadienį, 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A) atidaroma jaunosios kartos tapytojo Andrius Tarasevičius personalinė dailės darbų paroda „Virsmai“.

Andrius Tarasevičius 1988 metais gimė Klaipėdoje. Vilniaus dailės akademijoje studijavo tapybą, o po studijų sugrįžo į gimtąjį uostamiestį. Šiuo metu Andrius dirba Adomo Brako dailės mokykloje, moko vaikus tapybos ir kompozicijos, o laisvalaikiu kuria neįprastai ryškius ir spalvotus paveikslus.

A. Tarasevičiaus meninė raiška yra atitolusi nuo tradicinės molbertinės tapybos tradicijos, jo kūrybinę stilistiką galima būtų pavadinti psichodeliniu siurrealizmu: paveiksluose viskas neįprasta, nenuspėjama ir nerealu, tačiau labai daug vietos fantazijai ir vaizduotei.
Kurdamas paveikslus Andrius nenaudoja teptuko. „Anksčiau be teptuko tapybos neįsivaizdavau. Tačiau tai yra tik vienas iš daugelio įrankių, kuriuos galima pasitelkti kuriant vaizdą. Laikui bėgant atrandi naujų būdų kurti. Teptukas yra gana teplus įrankis, su juo spalvas vis užmurzindavau. Ir tik atsisakęs pastarojo įrankio pagaliau galėjau išgauti spalvos vientisumą ir ryškumą”, sako tapytojas.

Siurrealistinius performatyvius paveikslus Andrius kuria fluorescenciniais dažais, dažnai kūrinius apšviesdamas ir taip sukurdamas irealius iliuminacinius objektus. Andriaus paveiksluose nėra siužeto. Jis tiesiog nereikalingas, nes tapydamas menininkas nesiekia konkrečių tikslų ir niekada nežino, kur gali nuvesti kūrybos procesas. Tapyba jam yra savotiška meditacija, suteikianti galimybę atsiriboti nuo klišių, standartų, taisyklių ir reikalavimų.

Girulių galerijoje Andriaus Tarasevičiaus paroda veiks iki rugsėjo 4 dienos.

Kviečiame aplankyti! 

Dalintis: https://www.facebook.com/events/1451067768699816