Vieta:  KMSVB Meno skyrius (J. Janonio g. 9)

dramokr.jpg

Gegužės 5 d. ir 6 d. 17.00–19.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9), vyks kūrybiniai kaligrafijos užsiėmimai „Kaligrafija kaip meditacija“, kuriuos ves dailininkė, kaligrafė, VDA docentė Lidija Skačkauskaitė-Kuklienė.

Intriguojantis kūrybinių dirbtuvių aprašymas skamba taip: žmogaus mintys ir išgyvenimai, būdami pasąmoninės kilmės, lengviau gali būti išreikšti vaizdiniais nei žodžiais. Dailės terapija šioje srityje yra labai efektyvi. Iki šiol kaligrafijos rašymas niekur nebuvo minimas kaip meditacinė priemonė. Tyrinėdami žmogaus braižą galime daug pasakyti apie jo charakterį. Labai tikėtina, kad veikia atvirkštinis procesas – tobulindami rankraštį, mokydamiesi dailaus rašymo galime harmonizuoti savo vidines būsenas ir pačią asmenybę. Jau vien užpildant visą lapą vienodais raidžių elementais rašant ranka po truputį harmonizuojasi mūsų energetinis laukas. Žmogus nurimsta, „įjungia” gilumines kūrybines pajautas. Lėtas ir sukauptas kaligrafijos rašymas tampa, tarsi, giliamenine meditacija šiandienos skubančiame pasaulyje.

„Laukiame visų norinčių susipažinti su kaligrafija kaip rašymo menu, laukiame ir norinčių išbandyti rašymą kaip meditaciją, ir turinčių patirties šioje srityje, ir nedrįstančių pradėti mokytis kaligrafijos ar stokojančių pasitikėjimo savimi. Turėsite galimybę išreikšti ryškią emociją abstrakčiomis priemonėmis, fantazuoti, eksperimentuoti, rašyti taip, kaip, galbūt, niekada nebandėte. Patikėkite, atskleisite savyje daug netikėtų gabumų!“ – teigia organizatoriai, VšĮ „Profesoriaus A.Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokykla“.

Į kūrybines dirbtuves būtina registruotis elektroniniu paštu: ruta@ink4.art

Dalyvių skaičius – iki 15 asmenų. Dalyvių amžius – nuo 16 iki 99 m. Dalyvių pasiruošimas - pradedantys ir pažengę. Dalyvaujantys užsiėmimuose gaus Sertifikatus.

Kūrybiniai užsiėmimai yra mokami, mokestis – simbolinis. Reikalingomis priemonėmis pasirūpins organizatoriai. Pageidaujantys gali turėti prijuostes ir indelius vandeniui.

Visų kaligrafijos užsiėmimų sąrašą ir kūrybinių pamokų apmokėjimo tvarką rasite Kaligrafijos ir rašto meno mokyklos tinklapyje http://www.ink4.art/sample-page/ 


Dalintis: https://www.facebook.com/events/1817897441740393  

 
Renginio akimirkos