Vieta:  @pempininkubiblioteka facebook paskyra

Balandžio 5 d. 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinio (Taikos pr. 81A) Facebook paskyroje @pempininkubiblioteka bus pristatoma istoriko Vaido Banio knyga „Kėdainių dvaras. Sustabdytos akimirkos“, pretenduojanti tapti „Klaipėdos knyga 2021“.

Knyga skirta Lietuvos dvarų kultūra ir Kėdainių istorija besidomintiems skaitytojams, solidi ir vertinga, parašyta Kėdainių krašto istoriko, išleista Klaipėdos spaustuvėje „Druka“.

Istorikas Vaidas Banys šiandieninių realijų fone kelia klausimą – Rusijos imperiniai karai: kaip viskas prasidėjo? Ir tuo pačiu atsako, kad karas aplink Krymą ir Juodąją jūrą, „brolių slavų“ gynimas, konfliktai su Europos valstybėmis ir Rusijos izoliacija nėra tik nūdiena, visa tai tėra neišmoktos ir pamirštos pamokos. Neišmoktos istorijos pamokos visada apsukusios ratą grįžta atgal ir skaudžiai priverčia vėl jas kartotis. Knygoje pasakojama apie Rusijos generolo Eduardo Totlebeno ir jo šeimos likimą. Ši seniai pamiršta asmenybė netikėtai atgimė dabartinio karo kontekste. Generolas buvo garsiausias Krymo ir Rusijos-Turkijos karų herojus. Tada vyko didžiausi modernėjančios Europos susidūrimai su jos protui nesuvokiamu „rusų pasauliu“. Pažvelgsime į moderniojo rusiškojo imperializmo karų ištakas iš to meto rusų ir Europos pozicijų. Tai galima pavadinti ir nedidele ekskursija į Putino istorijos pasaulį, padėsiančią mums susivokti, kad dabartinė beprotybė yra tiesiog mūsų pražiūrėtas istorinis dėsningumas. Galėsime akivaizdžiai palyginti dabartinių Europos politikų ir to meto Vakarų valstybių lyderių ryžtingumą atsakant į bandymus stumdyti „raudonas linijas“, – išsamiai knygą pristato pats autorius Vaidas Banys.

Knygos pristatymas skirtas eiliniam klausytojui, knygos skaitytojui, kuriam istorija bus pateikiama suprantama, įdomia, estetine kino kalba. Autorius V. Banys pristatys tiek vyresniajai kartai kažkada matytų, tiek lietuviams visiškai unikalių meninių filmų epizodų.

Maloniai kviečiame dalyvauti renginyje ir balsuoti už populiariausią „Klaipėdos knygą 2021“ svetainėje www.biblioteka.lt/balsavimas

Transliacijos įrašas