Vieta:  Turgaus g. 8

dramokr.jpg

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka įgyvendindama projektą parengė Kultūros paveldo maršrutą-ekskursiją „Imanuelio Kanto protėvių istorija“ ir kviečia 2021 m. spalio 15 d. 17 val. klaipėdiečius bei miesto svečius pakeliauti Imanuelio Kanto pėdsakais – susipažinti su unikalia Klaipėdos istorijos dalimi, siejama su I. Kanto protėviais ir garsiuoju filosofu, sužinoti apie su šia tema siejamus architektūros objektus, išgirsti unikalią jų istoriją. Ekskursijos vadovė – kraštotyrininkė Jovita Saulėnienė.

Ekskursijos tikslas – atskleisti žymaus filosofo I. Kanto (1724–1804) šeimos ryšius su Klaipėda, kurioje gyveno net trys Kantų giminės kartos (prosenelis Richardas Kantas, senelis Hansas Kantas, tėvas Johannas Georgas Kantas) ir vertėsi tų laikų populiariu balniaus amatu. Pats filosofas niekada nebuvo atvykęs į Klaipėdą. Pažintis su Kantų šeimos nariais padeda atsekti didžiojo filosofo genetines šaknis, dėl kurių nesibaigia diskusijos, atveria senosios Klaipėdos miestiečių gyvenimo būdą, tradicijas, pomėgius.

Mūsų laukia kultūrinės atminties kelionė istoriniu laiku. Tai kultūros ekologijos dėsnis, leidžiantis atkurti regimybę, tarp kokių vertybių gyventa ir įvertinti, kuo ta praeitis virtusi dabartyje. I. Kantas teigė, jog „Žinome tiek, kiek išlaikome atmintyje“. Atmintis – mūsų motina, prikelianti iš užmaršties užneštas žmonių gyvenimo tėkmes, nugrimzdusias nebūtin istorines, kultūrines, socialines slinktis. Praeidami tais, tarsi po kojomis atminties patiestais takais, auginame ir save. Tai sutampa su I. Kanto skleista žmogiškumo filosofija.

Trukmė – 1,5 val. Maršruto pradžia – Turgaus g. 8. Būtina išankstinė registracija tel. (8 46) 448336.

Ekskursija organizuojama įgyvendinant Kultūros paveldo departamento iš dalies finansuotą projektą „Netikėta Klaipėda: Imanuelio Kanto pėdsakas“.