Vieta:  KMSVB įvairūs padaliniai

Spalio 29 d., penktadienį, 14 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8), Jaunimo (Tilžės g. 9), „Kauno atžalyno“ (Kauno g. 49), Pempininkų (Taikos pr. 81A) ir Vingio (Vingio g. 11) padaliniuose kviečiame žiūrėti festivalio „Nepatogus kinas“ filmą „Būsiu su tavim“ (rež. Virginija Vareikytė, Maximilien Dejoie). Šiame filme dvi moterys – psichologė ir policijos pareigūnė, imasi sudėtingos misijos – gimtajame Kupiškio miestelyje sumažinti rekordinį savižudybių skaičių. Jos gelbėja vienišiausius savo bendruomenės narius jautrumu ir empatija, malšina krizę ir įrodo, kad savižudybių prevencija gali būti veiksminga. Pasibaigus filmui turėsime galimybę virtualiai susitikti su pagrindinėmis šio filmo herojėmis Valija ir Gintare.

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems. Festivalio metu pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Vienas pagrindinių festivalio rėmėjų – Lietuvos kino centras.

Atvykusiems būtina turėti galimybių pasą. Prieš renginį bus vykdoma dalyvių registracija.

Plačiau apie festivalio „Nepatogus kinas“ renginius bibliotekoje