Vieta:  KMSVB Girulių padalinys (Šlaito g. 10A)

Kultūrinių renginių programa „Pėdink į Girulius“

Liepos 21 d., trečiadienį, 18 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A) maloniai kviečiame į nuotaikingą smuiko muzikos koncertą „Smuiko melodiją nusinešė vėjas...“. Skambės Antonio Vivaldi koncertas smuikui ir orkestrui „Vasara“ iš koncertų ciklo „Metų laikai“, taip pat nuostabūs klasikinio smuiko repertuaro L. van Beethoveno, E. Balsio, F. Kreisler, N. Paganini, J. Brahmso ir kt. kompozitorių kūrybos perlai.

Programą atliks: Lina Marija Songailė (smuikas), Aurėja Simaitytė (smuikas); koncertmeisterė – Eglė Karbauskė. Eiles skaitys poetė Loreta Liutkutė.

Smuiko virtuozė Lina Marija Songailė – nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė, kurios griežimą formavo garsiausi rusų, rumunų, prancūzų, austrų smuiko mokyklų bei akademinės kamerinės muzikos atstovai: Pavel Berman, Silvia Marcovici, Gidon Kremer, Zakhar Bron, Liana Isakadze, Ivry Gitlis, Stephan Goerner. Lina Marija studijavo Italijoje (Fondazione Accademia Internazionale di Imola „Incontri con il Maestro“), bakalauro studijas baigė Austrijoje (Universität für Musik und darstellende Kunst Graz), magistro laipsnį aukščiausiais įvertinimais įgijo Šveicarijoje (Conservatorio della Svizzera italiana, Lugano).

Smuikininkė yra „Trio Mirage“ (Austrija) ir „Karalienės Luizės fortepijoninio trio“ (Lietuva - Latvija) narė. 2014–2018 m. „Grammy“ laureato kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“, vadovaujamo Gidon Kremer, narė. Su šiuo orkestru grota garsiausiose Europos, Azijos, JAV, JAE koncertų salėse (Carnegie Hall, Suntory Hall, Elbphilharmonie, Berliner Philharmonie, Musikverein ir kt.). 2014 metais, Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymu, L. M. Songailei suteiktas Meno kūrėjo statusas. Sėkmingą atlikėjos pedagoginę veiklą liudija jos mokiniai – tarptautinių konkursų laureatai, tęsiantys profesionalią smuikininkų karjerą.

Aurėja Simaitytė – L. M. Songailės mokinė, respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė. Šiais metais dalyvavo penkiuose virtualiuose konkursuose, kuriuose laimėjo prizines vietas: II respublikiniame jaunųjų muzikantų konkurse „Muzika-@“ (I laureato vieta); I respublikiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „Viva Musica 2021“ (II vieta); I respublikiniame jaunųjų muzikantų konkurse „In Corpore“ (Grand Prix); Tarptautiniame instrumentiniame muzikos jaunųjų atlikėjų konkurse „Ad Libitum“ (II vieta); I tarptautiniame konkurse „Impresijos“ (II vieta). Aurėja taip pat dalyvavo tarptautiniame menų festivalyje „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ bei tobulinosi meistriškumo kursuose pas žymų smuikininką Vilhelmą Čepinskį.

Dalintishttps://www.facebook.com/events/335837291415584