Vieta:  KMSVB Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A)

Kultūrinių renginių programa „Pėdink į Girulius“

Liepos 14 d., trečiadienį, 18 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A) klaipėdiečių ir miesto svečių laukia išskirtinis renginys, pavadintas „Rekonstruota lietuvių tautos istorija“ – susitikimas su lietuviškų karinių uniformų rekonstruotoju Ramūnu Skvirecku ir karo atributikos ekspozicija.

Renginio metu Karo istorijos rekonstruktorių ir teatralizuotų renginių klubo „PARTIZANAS“ nariai – KTU doc. dr. Ramūnas Skvireckas ir Lietuvos kariuomenės vyr. leitenantė Elmyra Baljanaitė-Stanevičienė pristatys projektą „Daumanto būrys: Juozo Lukšos-Daumanto, Benedikto Trumpio-Ryčio ir Klemenso Širvio-Sakalo desanto uniformų ir ekipuotės rekonstrukcija ir pristatymas visuomenei“.

2021-ieji paskelbti legendinio partizano Juozo Lukšos-Daumanto (1921–1951) metais. Renginys skiriamas prisiminti šio legendinio Lietuvos partizano nuopelnus mūsų valstybės nepriklausomybės atstatymui. J. Lukša-Daumantas buvo vienas ryškiausių kovotojų už laisvę. Pokariu tapo vienu iš Lietuvos partizanų vadų, aktyviai telkė laisvės kovotojus vienytis. Partizanaudamas jis keletą kartų buvo prasiveržęs į Vakarus perduoti žinią apie kovojančią Lietuvą. Žuvo patekęs į pasalą per susišaudymą 1951 metų rugsėjį Garliavos apylinkėse, netoli Kauno.

Dalintis:

Žiniasklaidoje apie renginį: Giruliuose – galimybė pamatyti pokario atributiką / ve.lt