Vieta:  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka (Turgaus g. 8)

Kviečiame susipažinti su Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) iki birželio 12 d. eksponuojama Eduard Agejev tapybos paroda „Žvilgsnis į žymių dailininkų paveikslus“.

E. Agejev gimė 1939 m. Irkutske. 1967 m. baigė Dagestano medicinos institutą ir pagal paskyrimą atvyko į Lietuvą dirbti gydytoju. Dirbo Klaipėdos jūrininkų ligoninėje terapeutu, daug metų praleido jūroje – buvo laivo gydytojas.

Dailės pasaulis sudomino dar besimokant mokykloje, vėliau, jau studijuodamas mediciną, E. Agejev lankė privačias tapybos pamokas. Tapyti pradėjo dirbdamas laivo gydytoju – 1981 m. Vyraujanti darbų tematika – jūrinė, taip pat nemažai paveikslų sukurta Klaipėdos senamiesčio tema bei garsių dailininkų tapybos kopijos. Iš viso dailininkas yra nutapęs apie 300 paveikslų.

Parodoje „Žvilgsnis į žymių dailininkų paveikslus“ eksponuojami E. Agejev nutapyti žinomų dailininkų (J. B. S. Chardin, C. De Heem, A. Votje-Gale, L. da Vinci, V. van Delft, D. Velázquez, Ivan Aivazovsky) darbai.