Vieta:  @kmsvb feisbuko paskyroje

Gegužės 13 d., ketvirtadienį, 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia į virtualų susitikimą su Stanislavu Stavickiu-Stano ir pokalbį tema „Žmogus – kūrėjas: galios, kurios slypi mumyse ir kaip jas išlaisvinti“. Renginys organizuojamas įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Negalios transformacija: kūrybiškumas ir saviraiška“.

Transliacija vyks bibliotekos @kmsvb feisbuko paskyroje.

Žmogui gyvenime nutinka visko – likimo lūžių, permainų, netekčių, nelauktų pokyčių. Galime tiesiog gyventi kažkieno primestą gyvenimą, koks labiau patinka kitiems, bet ne mums, arba atrasti savyje slypinčias galias ir patiems kurti savo rytojų.

Su žinomu kompozitoriumi, muzikos prodiuseriu S. Stavickiu-Stano ieškosime atsakymų į klausimus, kaip pažadinti savyje kūrėją? Kaip liga ar negalia gali paskatinti teigiamiems pokyčiams? Kodėl turime būti dėkingi už išbandymus ir gyvenimo pamokas? Kalbėsime apie jo išleistas knygas – autobiografinį romaną „Kodėl aš“ ir apysaką „Kiek kainuoja ilgesys?“.

„Kiek pykčio pasaulyje. Gyveni galvodamas, kad visi žmonės yra blogi. Bijai, kad būsi apgautas ir paliktas, o iš tikrųjų per tą baimę nepastebi meilės, – autobiografiniame romane „Kodėl aš“ rašo autorius. – Jos daugiau nei smiltelių ant Palangos tilto. Užtenka vieną kartą atsiverti ir meilė, didesnė už gyvenimą, stipresnė už mirtį, nuveja visus šešėlius. Meilė vaikų, kurie supranta, kad tėčiui skauda, ir apkabina, kurie moko savo pavyzdžiu. Indrės meilė, kuri atleidžia neišpasakytą egoizmą, laiko už rankos sunkiausiu momentu, eina kartu. <...> Dievo meilė. Matydamas barzdotą senį iš paveikslų niekad negalvojau, kad vaikščiosiu ir kartosiu „Dieve, padėk“. Ir tuo labiau negalvojau, kad būsiu išgirstas. Meilė motinos. Tiek laiko ieškojau atsakymo į klausimą, kodėl mama manęs nemylėjo, kad nepastebėjau, kaip ji mane myli.

Tiek kartų gyvenime klausiau savęs „kodėl aš?“, kad „aš“ tapo svarbesnis už „kodėl“.

Dalintis: https://www.facebook.com/kmsvb/posts/4329148753785398

Transliacijos įrašas