Vieta:  kmsvbiblioteka Youtube kanale

dramokr.jpg

Balandžio 2 d., penktadienį, 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia stebėti tiesioginę konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ renginio transliaciją – pristatysime literatūrologės Jovitos Saulėnienės knygą „Karališkoji Klaipėda“. Renginyje kartu su autore dalyvaus istorikė Roza Šikšnienė ir aktorė Virginija Kochanskytė. Moderuoja Moderuoja Loreta Liutkutė.

Tiesioginė transliacija vyks bibliotekos Youtube kanale, nuoroda: https://youtu.be/lTt-wIO4EdU.

Knygoje pasakojama apie 1525–1918 m. Prūsijos kunigaikštystės, Prūsijos karalystės ir Vokietijos imperijos valdovų sprendimus Klaipėdos miestui, jo formavimui, plėtrai, charakteriui. Tai karališkasis Klaipėdos laikotarpis, kai miestas kurį laiką tapo laikinąja šalies sostine, jame sustiprėjo kilmingųjų, ypač didžpirklių luomas, įvyko svarbūs Rusijos valdovų vizitai. Knyga gausiai iliustruojama iki šiol mažai ar beveik nežinomomis iliustracijomis.

Pasak istorikės R. Šikšnienės, J. Saulėnienės knygos „Karališkoji Klaipėda“ tema yra nuoširdi duoklė Prūsų Lietuvos krašto seniesiems gyventojams, prūsų lietuviams ir vokiečiams, išvarytiems iš tėviškių, atgulusiems krašto kapinaitėse, jų protėviams, kurie nuoširdžiai tikėjo Prūsijos valdovais ir padėjo savo galvas amžių karuose. Jų namuose kabėjo Prūsijos karalių, ypač karalienės Luizės, portretų reprodukcijos. Nebelikus vietinių gyventojų, dingo ir dalis istorijos bei kultūros, reprodukcijos atsidūrė muziejų fonduose. J. Saulėnienė grąžina šią istorijos dalį tam, kad mūsų istorijos bei kultūros suvokimas būtų visapusiškas ir šios asmenybės grįžtų į mūsų istorijos kontekstą.

Dalintis feisbukehttps://www.facebook.com/events/4460473917300091