Vieta:  Tiesioginė transliacija: https://youtu.be/_hQPS8OkP1Y

dramokr.jpg

2020 metais Klaipėdos viešosios bibliotekos minėjo garbingas sukaktis: savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka – šimtmetį, apskrities I.Simonaitytės biblioteka – septynių dešimtmečių veiklos jubiliejų. Ta proga abi bibliotekos išleido tris svarbius leidinius, papildančius miesto kultūros ir istorijos metraštį.
Kovo 1 d., pirmadienį, 17 val. kviečiame stebėti tiesioginę konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ renginio transliaciją, kurios metu pristatysime:

  • Klaipėdos miesto viešoji biblioteka: 100 istorijos faktų (1920-2020).
  • Jurgos Bardauskienės „Kultūros palikimo beieškant: Klaipėdos miesto biblioteka 1920–1945 metais“. Knygoje pristatomas rekonstruojamos bibliotekos kolekcijos atvejis. Tai pastangų, ieškant dingusios Klaipėdos miesto bibliotekos (Stadtbücherei Memel), veikusios Klaipėdoje 1920–1945 m., pėdsakų rezultatas.
  • Juozo Šikšnelio „Septyni dešimtmečiai kaitos ir pastovumo: Klaipėdos Ievos Simonaitytės biblioteka 1950–2020 metais“. Tai beletrizuota Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos septynių dešimtmečių istorija, kurioje pateikti istoriniai faktai persipina su smagiomis istorijomis iš bibliotekos ir jos darbuotojų gyvenimo.

2020 metai buvo labai produktyvūs ir kūrybingi buvusiam ilgamečiui Klaipėdos apskrities I.Simonaitės bibliotekos direktoriui Juozui Šikšneliui. Jis ne tik parašė bibliotekos istoriją, bet ir išleido apsakymų, novelių ir esė rinkinį „Būsenos“. Naujausia J.Šikšnelio knyga „Būsenos“ – tai pasakojimai apie mažo niekuo neišsiskiriančio žmogaus kasdienybės realijas, kuriose slypi gyvenimo prasmės įžvalgos. Kūriniai žaižaruoja autoriui būdinga ironija ir savi ironija.

Dalyvauja knygų autoriai: Jurga Bardauskienė ir Juozas Šikšnelis. Moderuoja Birutė Skaisgirienė.

Tiesioginė transliacija vyks bibliotekos Youtube kanale, nuoroda


Dalintis feisbukehttps://www.facebook.com/events/775453589735791/