Vieta:  Virtualus renginys: https://youtu.be/HbR9U8UtvWA 

dramokr.jpg

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka, minėdama Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-metį, kviečia į virtualų istorinės atminties renginį – „Sausio 13-oji: slenkstis į laisvę“. Prisiminimais dalinasi menininkas, visuomenės veikėjas Dionyzas Varkalis, rašytoja Rita Bijeikytė-Gatautė, pedagogė Rimantė Vasiljeva, žurnalistė, fotografė Zita Stankevičienė.

Vaizdo įrašas

Renginio metu kalbama apie Lietuvai lemtingus įvykius, žmones, kurie nedvejodami pasirinko kovoti už laisvę. Ne tik apie tuos, kurie žuvo, matė žūstančius, bet labiausiai apie tą daugybę žmonių, kurie kiekviename Lietuvos mieste ir miestelyje buvo pasiruošę ginti tai, kas svarbiausia. Kaip jautėsi šie žmonės, ko tikėjosi? Kaip Sausio 13-ąją mena tie, kurie anuomet buvo vaikai ir kaip tuos įvykius vertina dabartinis jaunimas, šią istorijos atkarpą pažįstantis iš artimųjų pasakojimų, mokytojų ir vadovėlių?

Kviečiame kartu paieškoti atsakymų į šiuos klausimus, prisiminti bundančios laisvės dvasią, su niekuo nepalyginamą vienybės jausmą, tikėjimą ateitimi ir iš naujo pajusti laisvės vertę.

Daugiau renginių, skirtų Laisvės gynėjų dienos minėjimo 30-mečiui Klaipėdoje