Vieta:  Virtuali paroda

Iki sausio 6 d. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) eksponuojama Jono Sabaičio ornamentinės tapybos paroda. Parodą kviečiame apžiūrėti virtualiai.

Tapytojas Jonas Sabaitis gimė 1942 m. Alytaus rajone esančiame Doškonių kaime. Nuo pat mažens jautė didelį potraukį menui – piešimui, rankdarbiams.

Po armijos įstojo mokytis į Maskvos dailės universitetą. Dirbdamas ėmė dalyvauti parodose, kur sulaukė daug padėkos žodžių bei paskatinimų, buvo apdovanotas diplomais ir garbės raštais.

1979 m. iš Alytaus atvyko gyventi ir mokytis į Klaipėdą. Nuo 1985 m. – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus narys.

Menininko pomėgis – architektūra. „Architektūrinės“ mintys dailininko neapleidžia nuo mažens ir nors gyvenime tapo ne architektu, o tapytoju, tas mintis realizuoja drobėse, įamžindamas nepakartojamą Lietuvos kaimo kraštovaizdį.

J. Sabaitis dalyvauja įvairiose parodose Lietuvoje ir užsienyje. Yra surengęs personalinių parodų Kretingoje, Gargžduose, Klaipėdoje, Palangoje, Plungėje, Šilutėje, Kaune, Vilniuje; Vokietijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje, Čikagoje.

Pavartę atsiliepimų apie dailininko eksponuotas parodas knygą, surandame daug nuoširdaus žavėjimosi ir dėkingumo, kurį autoriui išsako parodų lankytojai. Žmonės atkreipia dėmesį į kruopščiai ištapytas spalvas, šviesius, gyvus, šiltus ir dvelkiančius ramybe kūrinius, įnešančius į gyvenimą skaidrumo.

„Jonas Sabaitis – Klaipėdos miesto unikumas, ryškių gebėjimų asmenybė, – dailininko atsiliepimų knygoje 2019 m. rašo J. Zvonkuvienė. – Jo nenusakomas įdirbis yra Klaipėdos muzikiniame teatre. Ten jo kūrybą matome scenoje...“.