Vieta:  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8)

Iki spalio 14 d. eksponuojama fotografijos paroda „Klaipėda: ten, kur mūsų namai“

Negalia gali tapti mūsų stiprybe, skatinti mokytis, tobulėti, atskleisti savo gabumus ir siekti pripažinimo. Yra sakoma, kad niekas nežino kiek turi jėgų, kol jų neišbandė. Netgi tas, kuris manė esąs silpnas, gali pasirodyti neįtikėtinai stiprus.

Kelią, kurį nuėjome ieškodami savęs, mokydamiesi ir tobulėdami atspindi Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) eksponuojama fotografijos paroda „Klaipėda: ten, kur mūsų namai“.

Biblioteka, bendradarbiaudama su Klaipėdos neįgaliuosius vienijančiomis organizacijomis, įgyvendino pagal Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Biblioteka bendruomenei: (ne)galios įkvėpti“ numatytą paskaitų-edukacinių pamokų ciklą „Fotografijos projekcija“, kvietė dalyvauti fotografijos konkurse „Klaipėda: ten, kur mūsų namai“. Konkursas vyko karantino metu, kai buvo apribotas judėjimas ir kitos galimybės, todėl raginome atverti langą, išeiti į balkoną ar namo kiemą, apsidairyti ir užfiksuoti tai, ko skubėdami lyg ir nepastebime, neteikiame tam reikšmės, nors tai yra graži mūsų gyvenimo dalis.

Kartu su fotomenininke Ingrida Mockute rengėme virtualias paskaitas-edukacines pamokas, kurių metu dalyviai sužinojo įdomių fotografijos istorijos faktų, išgirdo naudingų patarimų pradedančiajam fotografui, galėjo užduoti aktualius klausimus, diskutuoti. Tai buvo nauja patirtis ne tik projekto dalyviams, bet ir organizatoriams.

Karlskronos aikštėje įsikūrusioje Interaktyvioje vasaros skaitykloje surengėme fotografijos dirbtuves, mokėmės fotografuoti architektūros objektus, dalinomės patirtimi, siekėme pamatyti ir užfiksuoti kitokį Klaipėdos senamiestį. Šios dirbtuvės buvo tarsi žinių įtvirtinimas ir kartu savo kūrybinių galių išlaisvinimas, drąsa pažvelgti ir pamatyti kitaip.

„Fotografijos projekcijos“ veiklų rezultatas – paroda, kurioje įamžintas Klaipėdos miestas – toks, kokį jį matome, jaučiame, ką įdomaus ir išskirtinio jame pastebime.