Vieta:  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinys (Taikos pr. 81A)

dramokr.jpg

Iki rugsėjo 30 d. kviečiame pasigrožėti Skaistės Jaseckienės ir Lijanos Kozyrevos paveikslų paroda „Su meile siuvinėti kryželiai“. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai vieno autoriaus darbai, bet iš tiesų paveikslus siuvinėjo dvi viena kitos nepažįstančios moterys.

Skaistė JASECKIENĖ pirmą kartą apie siuvinėjimą kryželiu sužinojo per technologijų (seniau – darbelių) pamokas mokykloje. Kruopštus kryželių dėliojimas audinyje mergaitei taip patiko, kad ši veikla jai tapo hobiu. Moteris siuvinėja laisvu laiku po darbo, todėl kai kuriuos paveikslus sukurti trunka net visus metus.

Lijana KOZYREVA prieš 30 metų, būdama dar maža mergaitė, pas kaimynystėje gyvenančią močiutę pamatė kryželiu siuvinėtą pagalvėlę. Dirbinys mergaitei taip patiko, kad ji ilgai apie jį galvojo ir panoro siuvinėti pati. Lijana pamena tik tiek, kad kai pirmą kartą į rankas paėmė adatą, siūlą ir audeklo gabalėlį, kryželiai tarsi patys savaime - lygiai ir gražiai gulė jau siuvant pirmuosius dygsnelius. Nuo to laiko kryželiu siuvinėti paveikslai – neatskiriama Lijanos gyvenimo dalis. Juvelyriniu kruopštumu dėliojant kryželį prie kryželio, pasaulį išvysta gyvūnai, gėlės, žmonės, religiniai personažai, gamtos stichijos. Šie nuostabūs paveikslai dvelkia šiluma ir meile. Visi iki vieno, dygsneliai išsiuvinėti su meile ir gera nuotaika.