Iliustracijų lagaminas 2„Baltijos iliustracija. Komiksai #2”

2018 lapkričio 7d. 17 val. VšĮ „Kūrybinės idėjos” ir Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, Meno skyrius (J. Janonio g. 9) kviečia į parodą ir kūrybinius užsiėmimus Iliustracijų lagaminas 2„Baltijos iliustracija. Komiksai #2”Parodos eksponavimo laikas - 2018 11 07-30d.

Jau antrus metus tęsiamas projektas „Iliustracijų lagaminas“, kurio metu „Kūrybinės idėjos“ skirtingose Lietuvos vietose pristato „Kūrybinių idėjų“ organizuotas ir Vilniuje startavusias parodas.

Antroji stotelė – Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, Meno skyrius. Čia bus galima aplankyti tarptautinę tęstinę parodą „Baltijos iliustracija. Komiksai #2“ šių metų sausio mėnesį jau parodytą Vilniuje, „VDA galerijoje Akademija“, o spalį Šilutėje.

Projekto kuratorės Ula ir Rusnė Dominyka Šimulynaitės parodos lankytojams pristato kūrėjus iš Baltijos šalių. Parodoje dalyvauja gausus būrys komikso piešėjų profesionalų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Latvijai atstovauja: Līva Kandevica, Dāvis Ozols, Anna Vaivare, Estijai – Ann Pajuväli, Joonas Sildre ir Lietuvai - Miglė Anušauskaitė, Lina Itagaki, Gerda Jord, Paulius Petrauskas, Aleksas Steponavičius, Rusnė Šimulynaitė, Ula Šimulynaitė, Titas Antanas Vilkaitis.

„Baltijos iliustracija. Komiksai #2“ parodos dalyvių darbai yra labai skirtingi visais aspektais. Nebelieka ribos tarp komiksų ir dailės krypčių. Kai kur komiksai tampa architektūrinių brėžinių ir komikso hibridu, kaip Anna Vaivare „A Lifetime of Building“. Dalyje kūrinių yra nemažai teksto, dialogų, o kituose darbuose teksto išvis nelieka. Parodoje pristatomi komiksai sukurti naudojant įvairias technikas: guašą, pieštukus, rapitografą, akvarelę, risografiją ar kompiuterinę grafiką. Vieni parodoje eksponuojami komiksai ar jų ištraukos išleisti zinų pavidalu (Līva Kandevica „The Situations“), kiti – tik ką įvairiais tiražais pasirodę knygynuose (Linos Itagaki „Sibiro haiku“, Miglės Anušauskaitės „Dr. Kvadratas. Greimas ir jo semiotika“).

Ko gero, rimčiausiai komiksai vertinami Estijoje, kur komiksų disciplina dėstoma Estijos dailės akademijoje (ten dėsto ir viena mūsų dalyvių – Ann Pajuväli), ir Latvijoje, kur leidžiamas tarptautinis komiksų žurnalas „kuš!“. Parodoje „Baltijos iliustracija. Komiksai #2“ pristatomi menininkai į komiksų mediją atėjo iš įvairių sričių: architektūros, animacijos, grafikos, tapybos, grafinio dizaino, semiotikos, žurnalistikos, filologijos, spaudos technologijų. Vieni parodos autoriai yra daug metų aktyviai dirbantys komiksų srityje, kaip kad Joonas Sildre, įkūręs Estijos komiksų kūrėjų bendruomenę. Kiti, kaip štai Dāvis Ozols ar Titas Antanas Vilkaitis, vis dar studijuoja ar neseniai baigė studijas, bet jau spėjo pristatyti savo darbus tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Greta jų pristatome ir pačią jauniausią, kol kas plačiajai visuomenei nežinomą naująją komiksų kūrėjų kartą: Rusnę Šimulynaitę, Aleksą Steponavičių ir Paulių Petrauską iš Lietuvos.

Pastaraisiais metais mūsų regione komiksai sparčiai populiarėja: atsiranda vis daugiau leidinių, parodų ar kitokių su komiksais susijusių renginių.

Parodos kuratorės: Ula Šimulynaitė, Rusnė Šimulynaitė 8 612 10484

VŠĮ Kūrybinės idėjos