OBJEKTAS
IŠORĖJE

OBJEKTAS
VIDUJE

LANKYMO
VALANDOS

LANKOMA
SUSITARUS

OBJEKTAS
NELANKOMAS

OBJEKTAS
NEIŠLIKĘS

SIENINĖS TAPYBOS PAGAL PROJEKTĄ „ŽAIDŽIANTYS“

sieninė tapyba, 2019 m.

Tadas Šimkus
Prie projekto prisidėjo Marius Skrupskis, Edvinas Laucius
Gyvybės medžio karpinio motyvus sukūrė dailininkė Dalia Stalauskienė

2019 m. kūrybinė studija „Gyva grafika“ įgyvendino Gargždų miesto bendruomenės projektą „Žaidžiantys“ – išpiešė dvi sienas. Ant Klaipėdos g. 6 namo pavaizduotas mažas berniukas su paukšteliu, o kitoje gatvės pusėje – atsikartojantis paukščio siluetas lietuvių liaudies motyvų grafikos fone.

„Vaikas – tai augimo simbolis; retro apranga sumaišyta su šiuolaikine – atspindi įvairią supančią architektūrą, istorijos tėkmę; paukštis – Tulžys, pripažintas gražiausiu Lietuvos paukščiu ir gyvenantis Gargždų kaimynystėje. Panašu, jog berniukui įdomiau stebėti šį paukštį gyvai nei telefono ekrane!

Kitoje gatvės pusėje išvysite atsikartojantį Tulžio siluetą lietuvių liaudies motyvų grafikos fone. Tai gyvybės medžio karpinio motyvai, kuriuos sukūrė dailininkė Dalia Stalauskienė. Palikome seno fasado fragmentus ir tarsi pratrynėme jį atverdami ten slypintį grožį.“, – rašoma „Gyvos grafikos“ pranešime.

„Nežinau, kur realiai gyvena šis berniukas, esantis piešinyje. Bet bent jau vienas iš dviejų objektų tikrai yra gargždiškis. Tai – piešinyje pavaizduotas tulžys. Daugeliui šis paukštelis panašus į kolibrį, tačiau nelabai kas žino, kad šie paukščiai gyvena čia pat, Minijos slėnyje“, – sakė R.Litvinaitė.

Klaipėdos g. 6, Gargždai