OBJEKTAS
IŠORĖJE

OBJEKTAS
VIDUJE

LANKYMO
VALANDOS

LANKOMA
SUSITARUS

OBJEKTAS
NELANKOMAS

OBJEKTAS
NEIŠLIKĘS

LAIKAS IR KLAIPĖDA

sgrafitas (65m2) ir vertikalus veikiantis saulės laikrodis, 1989-1996 m.

Dailininkai Juozas Vosylius, Angelė Banytė ir dizaineris Romualdas Martinkus

1996 m., „Jūros dienos – 96“ šventės išvakarėse,  Laikrodžių muziejaus kiemelyje dailininkai monumentalistai Angelina Banytė ir Juozas Vosylius bei dizaineris Romualdas Martinkus užbaigė savo kūrinį – sgrafito ir vertikalaus saulės laikrodžio kompoziciją „Laikas ir Klaipėda“. 

Šis meno kūrinys yra ir funkcionalus prietaisas, kurio dizaino konkretūs brėžiniai, skaičiavimai bei projektai padiktavo ir pačią šio monumentalaus kūrinio sgrafito kompoziciją, jos meninę išraišką.

Kūrinio idėja sklandė kone septynerius metus ir vis keitė savo formą. Iš pradžių jis buvo sumanytas kaip akmeninė mozaika; buvo sukurtas jos projektas, darbas pribrandintas iki eskizo visu savo ūgiu. Tačiau keičiantis ekonominei ir politinei situacijai, miestui trūkstant lėšų, brangstant granitui ir patys dailininkais nebegalėjo ryžtis tokiam fiziškai sunkiam, daug jėgų reikalaujančiam darbui. Todėl buvo nuspręsta pritaikyti projektą sgrafito technikai. Pasirinkta sudėtinga trisluoksnio sgrafito technika, todėl kūrinyje vyrauja tik trys spalvos.  Kompoziciją sudaro angelų – dviejų balto ir juodo – figūros, kurios simbolizuoja gėrio ir blogio kovą, šviesos ir tamsos kaitą. 

Sgrafitas „ Laikas ir Klaipėda“ ( 1997) – didžiausias bendras dailininkų Angelinos Banytės ir Juozo Vosyliaus  monumentaliosios tapybos darbas Klaipėdoje.

Liepų g. 12, Klaipėda (LDM Laikrodžių muziejaus kiemelis).
Objektas vidiniame muziejaus kiemelyje (lankoma muziejaus darbo valandomis).

Tel. pasiteiravimui: +370 (46) 410413

Darbo laikas:

pirmadienis Nedirba
antradienis 12–18
trečiadienis 12–18
ketvirtadienis 12–18
penktadienis 12–18
šeštadienis 12–18
sekmadienis 12–17