Alfonso Staponkaus knygos „Saulėlydžio atspindžiai“ pristatymas

2024 balandžio 08 d. 17.00 / KMSVB Pempininkų biblioteka

Balandžio 8 d., pirmadienį, 17.00 val. kviečiame į konkurse „Klaipėdos knyga 2023“ dalyvaujančio Alfonso Staponkaus dainų ir eilėraščių rinkinio „Saulėlydžio atspindžiai“ pristatymą Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A). Renginyje dalyvaus autorius, giedos Klaipėdos Šv. Kazimiero bažnyčios choristų grupė, vadovaujama Mindaugo Gudžiūno, knygos pristatymą ves filologė ir kraštotyrininkė Jovita Saulėnienė.

„Tremtyje, Sibire, sulaukęs 18-os metų, baigiau septynias klases ir įgijau siuvėjo profesiją. 1959 m. grįžau į Klaipėdą, įsidarbinau artelėje „Žvaigždė“ Nr. 2 siuvėju ir pradėjau lankyti Darbo jaunimo vakarinę mokyklą Nr. 2. Mokiausi rusų kalba, kad greičiau baigčiau mokslus. Artelė „Žvaigždė“ išaugo į buitinio aptarnavimo kombinatą, kurio administracija davė man siuntimą į Kauno politechnikos institutą Lengvosios pramonės fakultetą. Čia studijavau jau lietuvių kalba, pagreitintoje stažistų grupėje. Per pirmuosius metus baigiau du kursus. Baigęs institutą įgijau rūbų konstravimo, modeliavimo ir technologijos specialybę. Grįžau į Klaipėdą ir įsidarbinau individualių drabužių siuvimo fabrike „Gintaras“ vyriausiuoju technologu. Po pusmečio buvau pervestas į fabriko vyriausiojo inžinieriaus pareigas, kurias sąžiningai ėjau dvidešimt penkerius metus.

Klaipėda – mano pamiltas miestas. Čia – mano šeima. Čia gimė ir mano dvi eilėraščių knygos „Širdies virpesiai“ (2013) ir „Einu žeme“ (2017).

Tegul neapleidžia mūsų miesto Dievo apvaizda. Tegu sukasi čia kūrybos sūkuriai", - Alfonsas Staponkus.

„Saulėlydžio atspindžiai: dainos ir eilėraščiai“ - tai jau trečioji Alfonso Staponkaus knyga. Į ją autorius sudėjo savo naujausius eilėraščius ir dainų tekstus bei natas. Knyga iliustruota Jono Karpavičiaus fotografijomis.

Ši knyga pretenduoja tapti populiariausia „Klaipėdos knyga 2023“. Už knygas balsuoti galima svetainėje www.biblioteka.lt/balsavimas arba „Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49, Klaipėda), kur eksponuojamos visos konkurse dalyvaujančios knygos.

Informavimo tikslais renginyje bus fotografuojama ir/ar filmuojama.

Dalintis: https://www.fb.com/events/762351012539539

Renginio akimirkos