Švyturių metų atidarymas. Renginiai I. Kanto bibliotekoje

Klaipėda 2024-aisiais mini Švyturių metus – būtent prieš 140 metų, Šiaurinio molo gale, pirmą kartą sužibo BALTASIS ŠVYTURYS. Balandžio 13-ąją, šeštadienį, vyks ŠVYTURIŲ METŲ ATIDARYMAS PASAULINĖS MENO DIENOS PROGA – MES ŠVYTURIAI!

Kviečiame dalyvauti Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos padaliniuose vyksiančiuose renginiuose, edukacijose ir ekskursijose.

Meno skyriuje (J. Janonio g. 9)
Balandžio 13 d. 14 val. filmo „Jūra. Lietuvos pakrančių švyturiai“ peržiūra (LRT Mediateka) bei pokalbis apie Klaipėdos švyturius su jūrų kapitonu Vytautu Saulėnu.

„Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49)
Iki birželio 1 d. eksponuojama Švyturių metams skirta spaudinių paroda „Kad negestų švyturiai“. Parodoje eksponuojamos tiek grožinės, tiek mokslinės knygos vienaip ar kitaip nušviečiančios švyturių istoriją, darbo švyturiuose kasdienybę. Taip pat bus ir kupiūra ant kurios pavaizduotas švyturys. Neprisimenate kokia? Užsukite ir pamatysite.
Balandžio 13 d. nuo 14.00 iki 17.00 val. „Išminties švyturių turnyras“ – kviečiame į biblioteką tapti išminties švyturiais sužaidžiant šachmatų partiją. Laukiami vaikai ir suaugę. Organizuoja Klaipėdos šachmatų mėgėjų klubas ir biblioteka.

Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8)
Balandžio 13 d. 11.00 val., 13.00 val. ir 15.00 val. Klaipėda – filosofijos švyturio Imanuelio Kanto tėvo miestas:  KANTO KAMBARIO ekspozicijos pristatymas. Kanto arbata.

Vaikų ir jaunimo skyriuje (Danės g. 7)
Balandžio 13 d. nuo 11.00 iki 14.00 val. atviros švyturių gamybos kūrybinės dirbtuvėlės. Renginio akimirkos

Melnragės padalinyje (Molo g. 60)
Balandžio 13 d. 15.00 val. tradicinis, jubiliejinis 20-asis koncertas „Baltų kultūros banga“. Organizatorius – Klaipėdos apskrities Latvių asociacija „ATPŪTA“.

Visa Švyturių metų atidarymo renginių programa

Dalintis: https://www.fb.com/events/1781012622377024