Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Renginiai I. Kanto bibliotekoje

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23–29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šių metų tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis.

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka šią savaitę švęs visame pasaulyje žinomo XVIII a. mąstytojo, didžio filosofo Imanuelio Kanto (1724–1804) 300-ąjį gimtadienį bei skelbs beveik 3 mėnesius vykusio konkurso „Klaipėdos knyga 2023“ nugalėtojus. Balandžio 23-ąją, minint Pasaulinę knygos ir autorinių teisių dieną, pakviesime skaitytojus apsiauti Autoriaus batelius ir sužinoti, kas slepiasi už kūrybinių procesų, kurių rezultatas yra elektroninė knyga. Na, o mėgstantiems aktyvią veiklą – kviečiame pakeliauti Europos tautų pėdsakais Klaipėdoje. Švęskime bibliotekų savaitę KARTU – diskutuodami, keliaudami, mokydamiesi ir dalyvaudami bibliotekos renginiuose.

• Balandžio 22 d. 17.30 val. Jūratės Sučylaitės knygos „Imanuelio kelias“ pristatymas. Skirta filosofo Imanuelio Kanto 300-osioms gimimo metinėms. „Pajūris“ (Turgaus g. 16, Klaipėda). Skaityti daugiau...
  • Nuo balandžio 22 d. iki gegužės 4 d. eksponuojama Lietuvos karikatūristų darbų paroda „Jau 20 metų laisvai šypsomės“, skirta Europos dienai. „Kauno atžalyno“ padalinys (Kauno g. 49).
  • Balandžio 23 d. 11.00-17.00 val. iššūkis jauniesiems bibliotekos lankytojams „Turėk drąsos naudotis savo protu“ (Imanuelis Kantas). Užduočių metu sužinosite įdomybių apie I. Kantą ir Europos bibliotekas. Įveikusiems – prizų ratas! Vaikų ir Jaunimo skyrius (Danės g.7).
  • Balandžio 23–24 d.17.00–19.00 val. nuotoliniai mokymai „Tapk autoriumi – susikurk el. knygą. Etiškas ir legalus informacijos naudojimas“ apie leidybą ir intelektualinės nuosavybės svarbą. Lektorė Jolita Baltrimienė. Registracija info@biblioteka.lt
  • Balandžio 25 d. 14.30 val. diskusijų klubas su V. Čepu „Europėjame. Kam trukdo šeima?“. „Kauno atžalyno“ padalinys (Kauno g. 49).
  • Balandžio 26 d. 17.00 val. ekskursija keliautojų klubo „Gimę keliauti“ nariams – „Europos tautų pėdsakai Klaipėdoje“. Ekskursiją ves I. Kanto viešosios bibliotekos darbuotoja – gidė Rasa Dambrauskienė. „Kauno atžalyno“ padalinys (Kauno g. 49).
  • Balandžio 27 d. 14.00 val. Romo Klimavičiaus kūrybos vakaras ir grafikos parodos „Dedikacija Imanueliui“. Parodoje pristatomas menininko darbų ciklas, sukurtas pagal dr. Jūratės Sučylaitės knygą „Imanuelio kelias“. Eksponuojama iki gegužės 17 d. Meno skyrius (J. Janonio g. 9).
  • Balandžio 29 d. 17.00 val. ekskursija klaipėdiečiams„Europos tautų pėdsakai Klaipėdoje“. Ekskursiją ves I. Kanto viešosios bibliotekos darbuotoja – gidė Rasa Dambrauskienė. Dalyvių skaičius ribotas. Registracija tel.: +370 46 314727. „Kauno atžalyno“ padalinys (Kauno g. 49).
  • Balandžio 30 d. 17.30 val. konkurso „Klaipėdos knyga 2023“ nugalėtojų apdovanojimai. „Kauno atžalyno“ padalinys (Kauno g. 49).

Kviečiame dalyvauti!