Prenumeruojamos

2018-11-28

LIETUVOS DUOMENŲ BAZĖS:

„E-sąvadai“ - nuolat atnaujinami norminių teisės aktų rinkiniai.
 

Biblioteka prenumeruoja elektroninį išteklių www.esavadai.lt, kuriame galima rasti daug naudingos informacijos, įvairių įstaigoms reikalingų dokumentų šablonų, tvarkas.
Prisijungti leidžiama tik iš bibliotekos kompiuterių. Slaptažodį suvesti gali tik bibliotekos darbuotojas.


Elektroninė „Vyturio“ biblioteka
 

Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka suteikia galimybę savo skaitytojams nemokamai naudotis skaitmenine „Vyturio" leidyklos biblioteka, kurioje šiuo metu prieinama apie 500 svarbiausių e. knygų mokyklai ir laisvalaikiui (nuo 5 iki 95 amžiaus). Didžiąją dalį knygų sudaro skaitiniai iš literatūros klasikos aukso fondo. Norint skaityti, būtina:

• susikurti paskyrą www.vyturys.lt;
• registracijos metu laukelyje „Dovanos kodas“ suvesti mūsų bibliotekai skirtą kodą (teirautis pas bibliotekininkę);
• baigus registraciją skaitytojas galės skaityti bet kur ir bet kada iki pat 2018 metų gruodžio pabaigos.

Kūrinius galima skaityti asmeniniu, planšetiniu kompiuteriu bei išmaniuoju telefonu. Reikalinga tik naršyklė.

 

Dienraštis „Verslo žinios“

 

http://vz.lt/
Straipsniams, pažymėtiems „premium“ užrašu, reikalingas slaptažodis. Archyve pateikiami straipsniai nuo 1994 m.

El. versija http://laikrastis.vz.lt/. Čia galite lengvai „vartyti“ popierinį „Verslo žinių“ laikraštį su nuotraukomis, informacine grafika ir kita vaizdine medžiaga.
„Verslo žinios“ – verslo naujienų dienraštis Lietuvoje. Kiekviename numeryje rasite aktualijas, kurios padės susidaryti vaizdą, kuo šiuo metu gyvena Lietuva ir pasaulis, kokie įvykiai laikomi svarbiausiomis dienos naujienomis. Nuolatinėse rubrikose - „Verslo pulsas“, „Dienos tema“, „Rinkos“, „Pinigai“ - išsamus žurnalistų apžvalgininkų ir specialistų žvilgsnis į verslo segmento, bendrovių, rinkų, globalių ekonomikos ar politikos įvykių vystymosi tendencijas, prognozes.


Teisinė duomenų bazė INFOLEX
 

http://www.infolex.lt
Prieiga galima visose bibliotekose išskyrus vaikų padalinius.

Šioje duomenų bazėje pateikiami Lietuvos teisės aktai ir teismų praktikos dokumentai. Taip pat čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios etikos komisijos sprendimais ir kitais dokumentais.

 

PASAULIO DUOMENŲ BAZĖS:

EBSCO Publishing (anglų k.)
 

Prieiga iš bibliotekos tinklo: http://search.ebscohost.com
Prieiga su individualiu slaptažodžiu: http://search.ebscohost.com/cpidlogin.asp?custid=s7046211

Tai visatekstės, referatinės ir bibliografinės periodinių leidinių straipsnių duomenų bazės socialinių, humanitarinių, medicinos ir technikos mokslų, verslo, vadybos klausimais. EBSCO Publishing duomenų bazėse viso teksto leidinius galima skaityti keliais formatais: PDF, HTML, XML. Bazėse yra elektroniniai vertėjai, verčiantys straipsnius į vokiečių, prancūzų, ispanų kalbas.

Galimybės:

  • pagal raktinį žodį paieška
  • teminė paieška
  • periodinių leidinių ir jų straipsnių paieška
  • kompanijų paieška (veiklos aprašymas, adresas, ataskaitos …)
  • vaizdų paieška (žmonių nuotraukų, gamtovaizdžių, vietovaizdžių, istorinių nuotraukų, žemėlapių, vėliavų)


Skaitytojai, pageidaujantys gauti individualius slaptažodžius
ir dirbti ne bibliotekoje, prašome kreiptis pas jus aptarnaujančią bibliotekininkę arba rašyti elektroniniu paštu
Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. nurodant savo vardą, pavardę, skaitytojo bilieto numerį, bibliotekos skyrių ar filialą, kuriame registravotės.
 

Naxos Music Library (anglų k.)
 

http://biblioteka.naxosmusiclibrary.com – prieiga iš bibliotekos tinklo.
Suteikiami individualūs slaptažodžiai nutolusiems vartotojams >>>
Tai išsami muzikos duomenų bazė, kurioje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai. Duomenų bazėje rasite kompozitorių ir atlikėjų biografijas, muzikos terminų žodyną ir kitą informaciją.
Pastaba. Vienu metu duomenų baze naudotis gali iki 6 vartotojų, todėl baigus darbą, nepamirškite paspausti raudoną mygtuką Log-Out puslapio viršuje.


Vartotojų dėmesiui!

Prenumeruojamų duomenų bazių duomenys gali būti naudojami tik asmeninėms mokslo ir savišvietos reikmėms. Griežtai draudžiama kopijuoti visatekstę informaciją dideliais kiekiais į asmeninį kompiuterį, perduoti duomenis tretiesiems asmenims, talpinti į internetą ar naudoti komerciniams tikslams.