Žmonės – Klaipėdos Švyturiai. Susitikimas su Henriku Vaitiekūnu

2024 balandžio 18 d. 18.00 / KMSVB Melnragės biblioteka

Balandžio 18 d., ketvirtadienį, 18.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinyje (Molo g. 60) svečiuosis žurnalistas, televizijos laidų kūrėjas ir vedėjas Henrikas Vaitiekūnas.

Tai bus jau trečiasis renginių ciklo „Žmonės – Klaipėdos švyturiai“ susitikimas, kurio metu kalbėsimės apie H. Vaitiekūno ryšį su Klaipėda, šio miesto įtaką tolimesniam žurnalisto gyvenimo keliui, apie jo kūrybą, knygas, TV laidas ir, be abejo, apie bibliotekininkystę ir biblioteką, apie tai, kas jį sieja su Melnragės bibliotekos pastatu.

H. Vaitiekūnas gimė 1949 m. Panevėžyje, bet netrukus šeima persikėlė į Klaipėdą. Uostamiestyje jis baigė 5-ąją vidurinę mokyklą (dabar – Vitės progimnazija) ir Klaipėdos muzikos mokyklą. 1967 m. laikraštyje „Tarybinė Klaipėda“ (dabar – dienraštis „Klaipėda“) buvo išspausdinta pirmoji jo publikacija. H. Vaitiekūnui teko padirbėti ir ekspeditoriumi Klaipėdos kojinių fabriko tiekimo skyriuje. Tačiau TIK žurnalistika buvo šio žmogaus gyvenimo tikslas.

„Komjaunimo tiesa“, „Valstiečių laikraštis“, „Sportas“, „Gimtasis kraštas“ – tai, ko gero, dar ne visi laikraščiai, kurių korespondentu dirbo H. Vaitiekūnas. Ne mažiau įspūdinga ir jo karjera televizijoje: kūrė ir dirbo tokiose TV laidose kaip „Laisvės alėja“, „Mažesni už mus“, „Panorama“ ir daugelyje kitų. Už savo veiklą 1999 m. ir 2000 m. pelnė apdovanojimus televizijų publicistikos telemaratonuose „Ad Rem“. Tačiau tik 2000 m. baigė žurnalistikos studijas Vilniaus universitete.

Pernai H. Vaitiekūnas išleido debiutinę knygą „Felčerio užrašai“. Leidinyje nugulė ne viena dešimtis rašinių apie sveikatą, nepažintas įdomybes ir įvairenybes. Apie jas ir daugelį kitų dalykų bus kalbama susitikime. Kviečiame dalyvauti ir pasinerti į šio „Klaipėdos švyturio“ gyvenimo istorijas.

Renginio metu gali būti fotografuojama, filmuojama, o medžiaga – viešinama.

Dalintis: https://www.fb.com/events/394107960129765

Renginio akimirkos